Може початися до кінця року: українцям розповіли про знесення хрущовок – до чого готуватись

Мало хто про це замислюється, але нерухомості, як і будь-якому іншому товару, відпущено свій термін життя. Так, наприклад, будинки, побудовані зі шлакобетонних і подібних до них плит можуть “протягнути” 90 років, а от “хрущовки”, які будувалися з 1959 по 1967 рік із тонкостінних панелей, розраховані на 40—50 років служби. Ось і виходить, що рано чи пізно рідні хороми під натиском часу стають непридатними.

Вирішувати проблему старого житлового фонду українська влада починала неодноразово.

Так, уперше про реновацію старого житлового фонду заговорили ще 2006 року. З того часу було чимало проектів, які передбачали реконструкцію ветхого житла, але жодному з них так і не було включено “зелене світло”. Каменем спотикання щоразу ставали гроші: незрозуміло було, за чий рахунок оновлювати стару забудову.

І ось голова профільного парламентського комітету ВР Олена Шуляк у коментарі “Мінфіну” заявила, що незважаючи на війну, в Україні знову порушується тема “хрущовок”.

Законопроект про комплексну реконструкцію кварталів старого житлового фонду готується до другого читання та може бути представлений до сесійної зали вже до кінця цього року.

“Йде підготовка проекту до другого читання, йде складно. Але, сподіваюся, до кінця року ми зможемо подати цей законопроект на друге читання. На той час вже має бути прийнято у першому читанні нову законодавчу рамку про житлову політику (новий Житловий кодекс — ред.). )”, – каже Олена Шуляк.

Нагадаємо, законопроект №6483 був прийнятий у першому читанні та за основу у вересні 2022 року, за умови, що його ґрунтовно доопрацюють.

У тому вигляді, в якому документ проголосували у Раді, під “оновлення” підпадали не лише хрущовки, а й будинки старого фонду. Загалом, як зазначається в пояснювальній записці, в Україні налічується близько 45,6 тисячі старих будинків старого фонду та понад 17 тисяч аварійних будинків. Під першочергову реконструкцію можуть піти такі об’єкти:

  • збудовано до 1919 року – 7 646 будинків;
  • побудовані з 1920 до 1953 року – 9-693 будинки;
  • збудовані з 1954 до 1969 року (“хрущовки”) – 7-192 будинки;
  • побудовані з 1970 до 1989 року – 5-364 будинки.
Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago