Мало хто про це замислюється, але нерухомості, як і будь-якому іншому товару, відпущено свій термін життя. Так, наприклад, будинки, побудовані зі шлакобетонних і подібних до них плит можуть “протягнути” 90 років, а от “хрущовки”, які будувалися з 1959 по 1967 рік із тонкостінних панелей, розраховані на 40—50 років служби. Ось і виходить, що рано чи пізно рідні хороми під натиском часу стають непридатними.
Вирішувати проблему старого житлового фонду українська влада починала неодноразово.
Так, уперше про реновацію старого житлового фонду заговорили ще 2006 року. З того часу було чимало проектів, які передбачали реконструкцію ветхого житла, але жодному з них так і не було включено “зелене світло”. Каменем спотикання щоразу ставали гроші: незрозуміло було, за чий рахунок оновлювати стару забудову.
І ось голова профільного парламентського комітету ВР Олена Шуляк у коментарі “Мінфіну” заявила, що незважаючи на війну, в Україні знову порушується тема “хрущовок”.
Законопроект про комплексну реконструкцію кварталів старого житлового фонду готується до другого читання та може бути представлений до сесійної зали вже до кінця цього року.
“Йде підготовка проекту до другого читання, йде складно. Але, сподіваюся, до кінця року ми зможемо подати цей законопроект на друге читання. На той час вже має бути прийнято у першому читанні нову законодавчу рамку про житлову політику (новий Житловий кодекс — ред.). )”, – каже Олена Шуляк.
Нагадаємо, законопроект №6483 був прийнятий у першому читанні та за основу у вересні 2022 року, за умови, що його ґрунтовно доопрацюють.
У тому вигляді, в якому документ проголосували у Раді, під “оновлення” підпадали не лише хрущовки, а й будинки старого фонду. Загалом, як зазначається в пояснювальній записці, в Україні налічується близько 45,6 тисячі старих будинків старого фонду та понад 17 тисяч аварійних будинків. Під першочергову реконструкцію можуть піти такі об’єкти:
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…