Може початися до кінця року: українцям розповіли про знесення хрущовок – до чого готуватись

Мало хто про це замислюється, але нерухомості, як і будь-якому іншому товару, відпущено свій термін життя. Так, наприклад, будинки, побудовані зі шлакобетонних і подібних до них плит можуть “протягнути” 90 років, а от “хрущовки”, які будувалися з 1959 по 1967 рік із тонкостінних панелей, розраховані на 40—50 років служби. Ось і виходить, що рано чи пізно рідні хороми під натиском часу стають непридатними.

Вирішувати проблему старого житлового фонду українська влада починала неодноразово.

Так, уперше про реновацію старого житлового фонду заговорили ще 2006 року. З того часу було чимало проектів, які передбачали реконструкцію ветхого житла, але жодному з них так і не було включено “зелене світло”. Каменем спотикання щоразу ставали гроші: незрозуміло було, за чий рахунок оновлювати стару забудову.

І ось голова профільного парламентського комітету ВР Олена Шуляк у коментарі “Мінфіну” заявила, що незважаючи на війну, в Україні знову порушується тема “хрущовок”.

Законопроект про комплексну реконструкцію кварталів старого житлового фонду готується до другого читання та може бути представлений до сесійної зали вже до кінця цього року.

“Йде підготовка проекту до другого читання, йде складно. Але, сподіваюся, до кінця року ми зможемо подати цей законопроект на друге читання. На той час вже має бути прийнято у першому читанні нову законодавчу рамку про житлову політику (новий Житловий кодекс — ред.). )”, – каже Олена Шуляк.

Нагадаємо, законопроект №6483 був прийнятий у першому читанні та за основу у вересні 2022 року, за умови, що його ґрунтовно доопрацюють.

У тому вигляді, в якому документ проголосували у Раді, під “оновлення” підпадали не лише хрущовки, а й будинки старого фонду. Загалом, як зазначається в пояснювальній записці, в Україні налічується близько 45,6 тисячі старих будинків старого фонду та понад 17 тисяч аварійних будинків. Під першочергову реконструкцію можуть піти такі об’єкти:

  • збудовано до 1919 року – 7 646 будинків;
  • побудовані з 1920 до 1953 року – 9-693 будинки;
  • збудовані з 1954 до 1969 року (“хрущовки”) – 7-192 будинки;
  • побудовані з 1970 до 1989 року – 5-364 будинки.
Ольга Степанова

Recent Posts

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

9 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

14 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

24 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

30 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

33 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

36 хв. ago