Частка біженців, котрі планують залишитися на ПМП за кордоном, зростає. Українці активно стають власниками житла за кордоном. Стало відомо, в яких країнах наші співвітчизники купують квартири частіше – ціни там значно нижчі у порівнянні з іншими.
Експертка з нерухомості Олена Біровчак повідомила, що українці найчастіше купують квартири у Туреччині, Іспанії, а також на Кіпрі. Причому на острові у Середземному морі громадяни нашої держави зазвичай інвестують у житло, яке будують турецькі компанії.
Примітно, що частка покупок житла за кордоном серед українців не збільшилася. Вона залишається приблизно на тому ж рівні, що і до початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року.
“Найчастіше купують у Туреччині та Іспанії. Потім іде Балі, Чехія. Це те, що найбільший попит сьогодні має серед українців”, – зазначила аналітикиня.
За словами Біровчак зазвичай українці купують житло у Туреччині під час попередніх продажів – pre-sales – коли нові будинки ще не введені в експлуатацію. Тоді ціни на квартири нижчі, їх швидко розкуповують за лічені місяці. Попит дуже значний, людям цікаво вкладати кошти у таку нерухомість.
“Я б сказала, що Туреччина лідирує сьогодні”, – наголосила аналітикиня.
Найбільший попит у Туреччині має доступне житло. Рідко трапляються запити на покупку великих та дорогих вілл. На вторинному ринку у цій країні купити житло за 90 тисяч доларів, хоча середня ціна складає близько 130-200 тис. доларів.
У Європі житло значно дорожче. Квартира в Іспанії коштуватиме близько 150-250 тисяч євро.
Нагадаємо, що співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка повідомила українцям, що інвестиції в закордонну нерухомість можуть забезпечити диверсифікацію активів, потенціал підвищення та можливість отримання громадянства або посвідки на проживання.
Наголошено, що люди більше зацікавлені у невеликих квартирах, ціни на них в обласних центрах залишаються стабільними. Вказано, що інвестиції в нерухомість будуть прибутковими у довгостроковій перспективі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…