Купувати квартиру у 2025 році чи чекати? Експерт пояснила ризики і вигоди

Попит на житло зростає, держава стимулює іпотеку – здається, ідеальний момент для купівлі квартири. Але чи дійсно зараз час вкладатись у житлову нерухомість?

Чи буде зростання цін на житлову нерухомість

“На початку року, поки не працювали реєстри, ринок нерухомості завмер. Як тільки реєстри запрацювали – ринок набрав обертів і на зараз ситуація з попитом виглядає кращою, ніж до війни”, – каже РБК-Україна експерт з нерухомості Олена Бондарук.

За її словами, попри війну, будівництво у багатьох містах активізується, а програма “єОселя” стимулює попит – на сьогодні є багато покупців, що купують житлову нерухомість за державними програмами.

Експерт також зауважила, що попит є, але він не перевищує пропозиції, тому говорити про значне зростання цін на житлову нерухомість не варто. Загалом ринок активний, але стабільний. Традиційно ціни знижують на неліквідних обʼєктах: великі площі, локації віддалені від метро або центру. Але це не тенденції – така ситуація на ринку завжди була.

Іпотека від держави оживила попит

Іпотечні програми стали однією з найдієвіших ініціатив держави за останні роки. “Великий попит має програма єОселя. 3% для пільгової категорії: військові, поліція, лікарі, викладачі. 7% для інших громадян. Під іпотечне кредитування підпадають обʼєкти до 3 років, з моменту введення в експлуатацію. Звичайна іпотека 19-19,5% річних”, – зазначила Олена Бондарук.

Для придбання житла в іпотеку потрібно мати офіційний дохід, що дозволяє сплачувати кредит з надлишком. Або бути фізичною особою-підприємцем з аналогічним доходом. Для початку розгляду запиту на отримання іпотечного кредитування потрібно надати довідку про дохід з місця роботи за 6 місяців для найманих робітників і декларацію за рік для ФОПів.

Попередньо можна заповнити заявку на “Дія”, пояснює експерт. Після попереднього погодження варто обрати банк і далі працювати з менеджером фінансової установи. Документи на обраний обʼєкт розглядаються на кредитному комітеті й при позитивному рішенні виділяються кошти на купівлю нерухомості. Мінімальний внесок по програмі єОселя – 20%, для позичальників до 25 років – 10%.

Державні програми активізували ринок нерухомості, особливий попит мають квартири в будинках до 3 років. Великий відсоток угод – кредитні або державні кошти за різними програмами компенсацій.

Купувати чи зачекати

При наявності стартового капіталу, стабільного доходу і бажання закріпитися в одному місті експерт радить не зволікати. Поки ще можна знайти квартири за “старими” цінами, і є можливості надані державою.

“Якщо є фінансова можливість купити нерухомість за власні заощадження або в кредит, вкладайте”, – переконує Олена Бондарук.

На її думку, купувати житло у 2025 році можна і варто, якщо ви підготувалися, зважили всі за і проти, і не сподіваєтеся на “диво”. При правильному виборі нерухомість окупає себе за 8–10 років. За декілька років здачі в оренду вкладенні кошти окупаються.

Романчук Микола

Recent Posts

Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами

З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…

2 години ago

Робота стоячи та рак: що призводить до смертельної хвороби

У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…

2 години ago

Ціни переб’ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають

Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…

2 години ago

Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, – Маск

Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…

2 години ago

Як потрібно їздити, щоб витрачати менше палива: потрібно знати кожному автомобілісту

Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…

2 години ago

Мобілізація стане жорсткішою та буде посилена – крайня необхідність

Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…

2 години ago