В Україні планується оновити правила житлової політики.
У Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт №12377.
У Раді з’явився новий законопроєкт, спрямований на модернізацію житлової політики України. Він охоплює широкий спектр питань у сфері нерухомості. Документ регулюватиме орендні відносини, порядок надання соціального та службового житла, умови іпотечного кредитування. Також у законопроєкті прописані процедури виселення, механізми державної підтримки та санкції за порушення житлового законодавства. Цей документ має створити сучасну правову базу для регулювання всіх основних аспектів житлових відносин у країні.
Чинні правила, прийняті ще у 1984 році, незважаючи на деякі поправки, вже не відповідають сучасним вимогам. Новий законопроєкт приведе житлову політику у відповідність зі стандартами ЄС. Планується, що він набуде чинності з кінця 2025 року.
Важливим нововведенням стане створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи. Ця база даних міститиме повну інформацію про житловий фонд країни та громадян, які мають право на отримання соціального або службового житла. Запуск системи запланований на другу половину 2026 року, після того як закон набуде чинності.
Зокрема, до Реєстру внесуть такі дані:
Також до реєстру вноситимуть відомості з Реєстру прав на нерухоме майно, Єдиної електронної системи у сфері будівництва тощо. Такий підхід має спростити пошуки доступного житла.
Для отримання соціального житла діятимуть такі умови:
Щодо службового житла, його надаватимуть українцям, щоб вони могли жити поблизу роботи. Житло надаватимуть за договором оренди на підставі рішення органів, у підпорядкуванні яких перебуває нерухомість. Відповідно, виселити людину з помешкання зможуть після завершення трудових відносин з підприємством.
Серед іншого законопроєкт передбачає фінансово-кредитну підтримку, завдяки якій громадяни отримають можливість збудувати, купити або орендувати житло.
Відповідно до списку доступних механізмів входять:
Крім того, у законопроєкті зазначено, що якщо сім’я скористалася одним з механізмів, вони позбавляються права продати житло протягом 10 років з моменту набуття права власності. За винятком ситуації, коли вдалося повернути державні кошти.
У новому законопроєкті також прописані чіткі підстави для виселення орендарів з житлових приміщень. Це можливо у таких випадках:
Народний депутат Микола Княжицький заявив, що можливість зниження мобілізаційного віку в Україні може залежати від…
Українцям 2025-го доведеться знову сплатити податок на авто. Йдеться лише про відносно нові машини (віком не старшим…
Джинси - незамінна деталь у гардеробі кожної модниці. Це універсальна річ, яку можна одягнути з…
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що створить "Службу зовнішніх доходів". Вона буде призначена для…
Клієнтка Ощадбанку повідомила, що співробітники банку відмовляються видавати зарплатні картки, якщо не відкрито кредитної лінії.…
Майбутня перша леді США Меланія Трамп через тиждень вдруге оселиться у Білому домі. За її…