Ринок нерухомості в Україні: як змінилися ціни на житло у Києві

Протягом осені 2023 року пропозиція продажу на вторинному ринку нерухомості зростала. Найвища середня вартість за м² у Києві станом на кінець листопада складає 57 639 гривень (враховуючи всі типи квартир за кількістю кімнат). Також підвищення спостерігається у Сумській та Черкаській областях – на 19% та 20%. 

Аналіз вартості житла у новобудові по районах столиці показує, що максимальні ціни у Печерському та Шевченківському районах і складають, відповідно, 224 511 грн/м² та 134 000 грн/м². 

Мінімальна вартість у Деснянському районі складає 21 700 грн/м², йдеться в аналітиці Dim.ria. Протягом осені 2023 року пропозиція продажу на вторинному ринку нерухомості зростала. Так, у Києві та області кількість оголошень збільшилася у декілька разів. Якщо порівнювати з вереснем, то пропозиція помітно зменшилася у Черкаській області на 30% та у Житомирській області на 38%.

Середня ціна однокімнатної квартири у Києві на вторинному ринку продажу складає 89 475 доларів. До вересня 2023 року ціна зросла на 3%, а до листопада 2022 року – на 12%. На другій сходинці за вартістю однокімнатної квартири йде Львівська область і ціна складає 66 552 долари. Станом на листопад 2023 року у лідерах за ціною однокімнатної квартири Вінницька область – 48 102 долари. Протягом осені на 13% виросла вартість однокімнатної квартири у Житомирській області.

Вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку

Оренда квартир у Києві та інших областях України

Дослідження показує, що станом на листопад 2023 до вересня 2023 кількість оголошень про оренду у Києві та області збільшилася на 17%. У Полтавській області пропозиція зросла на 77%. У декілька разів виросла пропозиція у Чернігівській області.  

Станом на листопад 2023 року ціна оренди однокімнатної квартири у столиці 16 502 гривень, а в області – 9 361 гривні. Вартість квартири у Києві впала на 22% до вересня 2023 року. Також протягом осені знизилася ціна на однокімнатну квартиру в Закарпатській та Чернівецькій області, відповідно, на 28% та 48%. У Чернівецькій області зафіксована найнижча вартість оренди однокімнатного житла, якщо не враховувати прифронтові території – 5 500 гривень.

Найнижча вартість оренди однокімнатної квартири у столиці зафіксована у Деснянському районі – 8 748 гривень. У Святошинському та Дніпровському районі ціна складає 14 291 гривні та 14 751 гривні відповідно. Найвища ціна орендованого житла у Печерському районі – 23 396 гривень за однокімнатну квартиру.

Середня вартість оренди квартири у Києві відповідно до району

Українці взяли іпотечних кредитів на 8 мільярдів гривень

Майже 5 500 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на загальну суму понад 8 мільярдів гривень. Про це 6 грудня повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун. Минулого тижня громадяни отримали за програмою єОселя 206 кредитів на 308 мільйонів гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 104 військовослужбовці та силовики, 18 педагогів, 17 медиків та 5 науковців;
  • кредити під 7% отримали 53 українці без власного житла, 7 ВПО, 2 ветерани.


Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (162 кредитів) та у забудовника (39). Також п’ятеро українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються. Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 67;
  • Києва – 36;
  • Одеської області – 12;
  • Львівської області – 11;
  • Рівненської та Дніпропетровської областей – по 10.

Скористатись програмою доступного кредитування можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військових за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

16 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

24 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

36 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

45 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

56 хв. ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

1 годину ago