З 1 грудня в Україні запроваджено військовий збір у розмірі 5% на більшість операцій із нерухомістю. Нововведення, яке торкнеться майже кожного, хто купує чи продає житло, уже викликало хвилю обговорень. Цей збір додається до вже існуючого податку з доходів фізичних осіб і фактично подвоює фінансове навантаження на учасників ринку.
За словами президентки Асоціації фахівців із нерухомості України Олени Гайдамахи, додаткові витрати виникають в угодах, які підпадають під оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Це стосується продажу:
На практиці це означає суттєве зростання витрат на оформлення угод, що може позначитися як на продавцях, так і на покупцях. Зокрема, під час купівлі житла за державною програмою «єОселя» продавці часто перекладають оплату податків на покупців. Новий податок лише збільшить це фінансове навантаження.
Олена Гайдамаха наголошує, що ситуація на ринку нерухомості залежить від того, як зміниться попит і пропозиція, а також чи вплине нововведення на ціни. Водночас прогнозується, що бюджет від цих операцій може отримувати значні надходження.
Якщо щодня в кожній області (крім тимчасово окупованих) відбуватиметься хоча б 10 угод із нерухомістю вартістю $50 000, до бюджету надходитиме $500 000. Це означає, що за один місяць із 24 робочими днями держбюджет поповниться на $12 млн.
Маловідома (судячи з її попереднього рейтингу) британська модель OnlyFans Лілі Філліпс стала зіркою сайтів для…
Вибір автомобіля – це завжди відповідальне рішення. Седан завдяки своїй елегантності, комфорту та місткості, є…
СБУ викрила схему шахрайства, що стосувалась родичів українських військових, які перебувають у полоні. Зловмисниця, яка…
Закриття повітряного простору над російським полігоном Капустин Яр змусила багатьох українців насторожитися. Чи не готується…
Здавалося б, чорна п’ятниця – час знижок та шаленого шопінгу. Але 13 грудня для багатьох…
Фундація Habitat for Humanity Poland запустила програму "Крок Додому". Вона створена для українців, яким важко…