З 1 грудня в Україні запроваджено військовий збір у розмірі 5% на більшість операцій із нерухомістю. Нововведення, яке торкнеться майже кожного, хто купує чи продає житло, уже викликало хвилю обговорень. Цей збір додається до вже існуючого податку з доходів фізичних осіб і фактично подвоює фінансове навантаження на учасників ринку.
За словами президентки Асоціації фахівців із нерухомості України Олени Гайдамахи, додаткові витрати виникають в угодах, які підпадають під оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Це стосується продажу:
На практиці це означає суттєве зростання витрат на оформлення угод, що може позначитися як на продавцях, так і на покупцях. Зокрема, під час купівлі житла за державною програмою «єОселя» продавці часто перекладають оплату податків на покупців. Новий податок лише збільшить це фінансове навантаження.
Олена Гайдамаха наголошує, що ситуація на ринку нерухомості залежить від того, як зміниться попит і пропозиція, а також чи вплине нововведення на ціни. Водночас прогнозується, що бюджет від цих операцій може отримувати значні надходження.
Якщо щодня в кожній області (крім тимчасово окупованих) відбуватиметься хоча б 10 угод із нерухомістю вартістю $50 000, до бюджету надходитиме $500 000. Це означає, що за один місяць із 24 робочими днями держбюджет поповниться на $12 млн.
Національний банк України оголосив про поступове вилучення з готівкового обігу банкнот номіналом 50 і 200…
Українцям розповіли, які дороги в країні хочуть зробити платними та якою може бути ціна. Про це йдеться у статті…
Поліцейські викрили шахраїв, які створили фейковий сайт "єДопомога". Під виглядом допомоги від держави вони отримували доступ…
Як вважає військовий Дмитро Бабкін, мобілізаційний вік в Україні буде знижено. На його думку, таке…
12 грудня відомий гірськолижний курорт "Буковель" розпочинає свою роботу для любителів активного відпочинку та карпатської…
Болгарія та Румунія з 1 січня 2025 року стануть повноправними членами Шенгенської зони. На сухопутних кордонах…