Ціни на квартири в Києві ростуть попри війну. Ріелтор озвучив причини і дав пораду

Ціни на квартири у Києві зростають, і, здавалося б, війна мала б сповільнити цей ринок, але ринок нерухомості продовжує йти проти всіх очікувань. Навіть при постійній загрозі атак та економічній нестабільності, столиця залишається привабливою, і це пояснюється одразу кількома чинниками, розповідає рієлтор Олександр Бойко.

На його думку, річ у тому, що нерухомість сприймається як надійний актив у періоди невизначеності. В умовах економічних потрясінь, девальвації гривні та інфляції люди бачать квартири та будинки як своєрідний “фінансовий сховок”, інвестуючи, аби зберегти капітал. “У час, коли банки насторожено ставляться до кредитування, інвестори впевнені в тому, що нерухомість з часом збереже свою вартість”, — зауважує Бойко.

Серед важливих факторів — зростаючий попит на оренду у столиці. Після відносного затишшя влітку ціни на оренду піднялися щонайменше на 25-30%. Київ продовжує приваблювати людей завдяки розвиненій інфраструктурі та можливостям для роботи, що додає попиту на житло. Створення нових робочих місць та активність малого бізнесу підвищують потребу в орендованих квартирах. На ринку також відчувається дефіцит житла, адже багато будівництв були зупинені або призупинені через війну.

Ще одним важливим фактором є переселенці з більш небезпечних регіонів, які шукають безпечніше місце для проживання. Це викликає додатковий тиск на ринок оренди в Києві, Львові та інших великих містах.

Що відбувається з орендою у Києві?

Що стосується купівлі квартир, ціни на продаж не зростають такими стрімкими темпами, як оренда, і навіть можна побачити незначне зниження. Причина в тому, що економічна невизначеність та труднощі з іпотечним кредитуванням стримують купівельну активність. Багато людей відкладають покупку через нестабільність, а ті, хто готовий продати, змушені знижувати ціни, щоб забезпечити продаж.

Якщо ж обирати між Києвом та Львовом, то рієлтор зауважує: “Київ залишається більш привабливим для тих, хто орієнтований на прибуток від оренди, адже попит на житло тут залишається високим. Натомість Львів є хорошим варіантом для консервативних інвесторів, які цінують безпеку та близькість до європейських кордонів”.

Отже, попри всі виклики, ринок нерухомості в Україні показує стійкість. Столиця продовжує залишатися важливим економічним центром, де попит на житло тримається на високому рівні.

Романчук Микола

Recent Posts

“Загроза смертельних морозів”. The Times звинувачує Київ у провалі захисту енергооб’єктів через

Британське видання The Times звинуватило українську владу в корупційному провалі програми захисту об'єктів енергетики від…

3 хв. ago

Бусифікувати треба всіх: депутат зробила різку заяву про мобілізацію

Питання мобілізації в Україні залишається однією з найбільш обговорюваних тем на тлі війни, що триває. Про необхідність…

12 хв. ago

Де в Україні проживають найбагатші пенсіонери: дані ПФУ

В Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів. Згідно з даними Пенсійного фонду України, найбільший середній розмір пенсійних…

21 хв. ago

Україна платитиме колоніальну ренту: США обурили своєю пропозицією

Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що Дональд Трамп, у разі повернення до президентства, зацікавлений у…

29 хв. ago

Створення буферної зони на території України: чи погодиться РФ

На території України може бути створена так звана буферна зона, і для її охорони можуть…

30 хв. ago

Андре Тан підказав українкам, що можна купити цікавого на зиму: топові образи

Потрібно додати у свій образ цікаві деталі, щоб мати гарний та стильний вигляд цієї зими.…

39 хв. ago