Віцепрезидентка США Камала Гарріс дала своє перше велике інтерв’ю як кандидатка в президенти, жодного разу не згадавши в ньому Україну. Повний текст інтерв’ю публікує CNN.
Інтерв’ю було саме передвиборчим, і разом із Гарріс на запитання відповідав її напарник, кандидат на посаду віцепрезидента Тім Волз.
Бесіда з журналісткою торкнулася безлічі тем, пов’язаних із планами Гарріс на президентській посаді в разі перемоги, а також із перебігом самої передвиборчої кампанії. Основний блок запитань, звісно, стосувався внутрішньої економічної та соціальної проблематики в США. Але зовнішньої політики теж торкнулися, зокрема війни Ізраїлю проти ХАМАС.
“Я однозначна і непохитна у своїй відданості обороні Ізраїлю і його здатності захищатися. І це не зміниться. (…) Ізраїль мав право – має право захищатися. Але те, як це робиться, має значення. Занадто багато невинних палестинців було вбито. І ми повинні укласти угоду [про мир]. Ця війна має закінчитися”, – відповіла Гарріс на запитання про те, чи не вважає вона за необхідне урізати військову допомогу Ізраїлю.
І це все, що було сказано про зовнішню політику США. Ані Україна, ані Росія, ані Іран, ані НАТО, ані Китай в інтерв’ю не згадувалися. Варто однак зазначити, що журналістка CNN, яка інтерв’ювала Гарріс і Волза, майже повністю зосередилася на внутрішньому порядку денному США і не торкалася тем зовнішньої політики, за винятком Ізраїлю.
Нагадаємо, Камала Гарріс, ймовірно, абсолютно не розбирається в ситуації навколо України. Американські аналітики вважають, що вона має досить поверхневе уявлення про російсько-українське протистояння. Ймовірною причиною цього називають ту обставину, що на посаді віцепрезидентки вона опікувалася переважно внутрішніми американськими справами – у неї просто не було особливого приводу влізати в зовнішню політику.
Однак гірше може бути те, що перед самим початком повномасштабного російського вторгнення в Україну Гарріс особисто посварилася з Володимиром Зеленським. Тоді Київ закликав США ввести превентивні санкції проти РФ, щоб не допустити вторгнення. А Гарріс сказала йому, що неможливо карати країну санкціями за те, чого вона ще не зробила.
Проте Гарріс кілька разів робила публічні заяви про Україну, в яких обіцяла загалом продовжувати політику підтримки Києва, яку веде адміністрація Джо Байдена.
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…