Медведєв пригрозив ядерним ударом країнам НАТО за постачання зброї Україні

Країни НАТО, які надають Україні зброю, вдають, що роблять це начебто самостійно і без участі структур Північноатлантичного альянсу. Водночас їхні військові керують цими засобами ураження і спрямовують їх на російські військові бази. Внаслідок цього 11 країн, які скасували заборону ударів по РФ, постраждають від ядерного бомбардування, яке їм влаштує Кремль. Реакцію Москви на заяви країн-партнерів України заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв озвучив у Telegram-каналі.

Медведєв заявив, що удари по РФ Кремль може тлумачити як casus belli (“привід для війни” — пер. з лат.). На думку російського керівництва, військова допомога Україні — це начебто не допомога, а реальна участь у війні. Тому Москва має повне право запустити засоби ураження по місцю дислокації живої сили та військової техніки будь-де: і в Україні, і на території країн-партнерів. З його слів, дістанеться тим партнерам, які дозволили використовувати далекобійну зброю для ударів по РФ. Оскільки вони є членами НАТО, то НАТО вже вступило у війну і має подумати над реакцією на такі дії РФ.

“Росія виходить з того, що далекобійні засоби вже сьогодні безпосередньо керуються військовослужбовцями країн НАТО. Це може стати casus belli. НАТО доведеться визначити, як кваліфікувати наслідки можливих ударів”, — написав російський політик.

Удари по РФ — коментар Медведєва щодо відповіді 11 країнам, які скасували заборонуФото: Скриншот

Крім того, заступник голови Радбезу РФ наголосив, що відбувається “ескалація” війни в Україні з вини західних політиків. У відповідь Росія готова застосувати ядерну зброю. Він згадав, що вважається, начебто Кремль не готовий до таких дій. Однак подібні заспокійливі думки — це “фатальна помилка”. Насправді Москва готова до реальних дій “за найгіршого сценарію” і до переходу до “завершальної стадії”, ідеться у дописі Медведєва.

Удари по РФ — коментар Медведєва щодо удару по країнах НАТОФото: Скриншот
Удари по РФ — коментар Медведєва щодо ядерного ударуФото: Скриншот

Зазначимо, наприкінці травня 2024 року, після посилення російських обстрілів по Харківській та Сумській областях та по інших регіонах України, партнери почали скасовувати заборону на удари західної зброї по РФ. Заборону скасували вже 11 країн: Франція, Литва, Латвія, Швеція, Естонія, Польща, Фінляндія, Чехія, Велика Британія, Нідерланди, Канада. Першою у переліку була Швеція, яка незабаром після цього заявила про надання Україні двох літаків ДРЛС та усіх наявних бронетранспортерів. Дві країни з переліку мають ядерний арсенал — це Франція та Велика Британія.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

8 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

17 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

25 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

36 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

45 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

53 хв. ago