Медведєв пригрозив ядерним ударом країнам НАТО за постачання зброї Україні

Країни НАТО, які надають Україні зброю, вдають, що роблять це начебто самостійно і без участі структур Північноатлантичного альянсу. Водночас їхні військові керують цими засобами ураження і спрямовують їх на російські військові бази. Внаслідок цього 11 країн, які скасували заборону ударів по РФ, постраждають від ядерного бомбардування, яке їм влаштує Кремль. Реакцію Москви на заяви країн-партнерів України заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв озвучив у Telegram-каналі.

Медведєв заявив, що удари по РФ Кремль може тлумачити як casus belli (“привід для війни” — пер. з лат.). На думку російського керівництва, військова допомога Україні — це начебто не допомога, а реальна участь у війні. Тому Москва має повне право запустити засоби ураження по місцю дислокації живої сили та військової техніки будь-де: і в Україні, і на території країн-партнерів. З його слів, дістанеться тим партнерам, які дозволили використовувати далекобійну зброю для ударів по РФ. Оскільки вони є членами НАТО, то НАТО вже вступило у війну і має подумати над реакцією на такі дії РФ.

“Росія виходить з того, що далекобійні засоби вже сьогодні безпосередньо керуються військовослужбовцями країн НАТО. Це може стати casus belli. НАТО доведеться визначити, як кваліфікувати наслідки можливих ударів”, — написав російський політик.

Удари по РФ — коментар Медведєва щодо відповіді 11 країнам, які скасували заборонуФото: Скриншот

Крім того, заступник голови Радбезу РФ наголосив, що відбувається “ескалація” війни в Україні з вини західних політиків. У відповідь Росія готова застосувати ядерну зброю. Він згадав, що вважається, начебто Кремль не готовий до таких дій. Однак подібні заспокійливі думки — це “фатальна помилка”. Насправді Москва готова до реальних дій “за найгіршого сценарію” і до переходу до “завершальної стадії”, ідеться у дописі Медведєва.

Удари по РФ — коментар Медведєва щодо удару по країнах НАТОФото: Скриншот
Удари по РФ — коментар Медведєва щодо ядерного ударуФото: Скриншот

Зазначимо, наприкінці травня 2024 року, після посилення російських обстрілів по Харківській та Сумській областях та по інших регіонах України, партнери почали скасовувати заборону на удари західної зброї по РФ. Заборону скасували вже 11 країн: Франція, Литва, Латвія, Швеція, Естонія, Польща, Фінляндія, Чехія, Велика Британія, Нідерланди, Канада. Першою у переліку була Швеція, яка незабаром після цього заявила про надання Україні двох літаків ДРЛС та усіх наявних бронетранспортерів. Дві країни з переліку мають ядерний арсенал — це Франція та Велика Британія.

Ольга Степанова

Recent Posts

Смертоносний вітер і цунамі спопелять світ: що станеться, якщо Земля перестане обертатися (відео)

Гіпотетичні сценарії завжди цікавили дослідників, оскільки змушують подивитися на те, що ми знаємо, з іншого…

33 хв. ago

Скільки людей буде мобілізовано у 2024 році: нардеп розкрив плани

Командування Збройних сил України та військові на фронті зазначають, що потреба в особовому складі й мобілізації на…

42 хв. ago

Усе ще працювали: дайвер знайшов годинник вартістю 65 тисяч євро (фото)

Дайвер-любитель на ім'я Джорджіо знайшов на Майорці (Іспанія) годинник вартістю 65 тисяч євро і відмовився…

52 хв. ago

Російський генерал наказав обстріляти місто, в якому він народився — Нацполіція

Командувача дальньої авіації повітряно-космічних сил збройних сил Росії генерал-лейтенанта Сергія Кобилаша, який є уродженцем Одеси,…

1 годину ago

Скоро заросте лісом: журналіст показав занедбаний залізничний вокзал у Донецьку

Журналіст Денис Казанський опублікував знімки залізничного вокзалу у Донецьку, який перебуває у руїнах. Приміщення тут…

1 годину ago

Санаторій “Корал” у Криму отримав мільйони від влади РФ: ЗМІ знайшли слід українських власників – розслідування

У тимчасово окупованому Криму журналісти знайшли "клон" української компанії "Санаторій "Корал", зареєстрованої за законодавством Росії. Власниками компанії є колишня…

1 годину ago