Аналіз виступів Дональда Трампа за перші 50 днів його президентства показав несподівану тенденцію. Серед усіх можливих слів він найчастіше згадує “Байдена”. Причому майже завжди в негативному контексті.
За даними The New York Times, Трамп згадав ім’я Джо Байдена 316 разів за перші 50 днів після інавгурації, що в середньому складає понад шість разів на день. Це більше, ніж кількість згадок слова “Америка”. Також слово “Байден” звучить у промовах Трампа частіше за слова “Україна” або “Ізраїль” — 237 та 62 рази відповідно.
Під час свого першого президентського терміну у 2017 році Трамп згадував Барака Обаму лише 35 разів за той же період. Іноді у позитивному контексті. Натомість у 2025 році ім’я Байдена Трамп використовує майже виключно в негативному контексті. Експерти припускають, що таким чином Трамп намагається заздалегідь виправдати можливі економічні труднощі, які можуть виникнути через його власну політику, зокрема через торгові війни.
“Мені здається, я точно знаю, що відбувається в голові Трампа. Він бачить, що буде, і не може звинувачувати себе, тому він повинен звинувачувати Байдена”, — пояснює стратег Демократичної партії Джеймс Карвілл.
Традиційно президенти намагаються зосередитися на своїй програмі та на майбутньому країни. Наприклад, Барак Обама у 2009 році отримав у спадок фінансову кризу від Джорджа Буша-молодшого, але уникав прямих звинувачень на його адресу. Подібно чинив і Байден, який уникав згадок про Трампа.
Як вказує The New York Times Трамп же діє інакше. Його стратегія — постійне повторення провини попередника, що дозволяє змістити фокус уваги з власних рішень та проблем. За аналізом американського видання, лише одне слово, крім Байдена звучить частіше у промовах Трампа — це тарифи — 407 згадок.
Засновник бренду ANDRE TAN регулярно розповідає про останні модні тренди. Цього разу він дав поради,…
Рейтинг найбільш продаваних автомобілів в Європі у 2025 році очолив Renault Clio, який обігнав популярний хетчбек Dacia…
38% українців вважають, що російську мову слід вивчати в україномовних школах тою чи іншою мірою.…
Українці, які знайшли притулок у Чехії через війну, тепер можуть отримати спеціальний дозвіл на довгострокове…
В умовах воєнного стану в Україні було запроваджено обмеження на поїздки за кордон для певних…
Після початку повномасштабної війни 2022 року багато українців залишили свої домівки та виїхали за кордон.…