Кучма назвав вчинок Зеленського, після якого Путін вирішив йти війною на Київ

Війна проти України не була єдиним сценарієм для російського диктатора Володимира Путіна. Він розглядав і більш легкі способи захопити нашу країну. Однак удар по структурах проросійського політика й олігарха Віктора Медведчука в лютому 2021 року став вирішальним кроком українського керівництва, після якого Путін зрозумів, що взяти Київ голіруч йому не вдасться. Про це заявив другий президент України (1994–2005 рр.) Леонід Кучма в інтерв’ю «Інтерфаксу». 

«Звичайно, війна не була єдиним сценарієм для Путіна. Зрозуміло, що він віддав би перевагу більш легким способам поставити нас під свою владу. Напевне, перша ставка була на «п’яту колону», на провокування в Україні внутрішнього розколу. Але не вийшло. Думаю, удар по структурах Медведчука в лютому 2021 року став вирішальним кроком нашого керівництва, після якого Путін зрозумів, що взяти нас голіруч йому не вдасться», – припустив Кучмпа.

На його думку, Україна могла уникнути війни у два діаметрально протилежні способи: або посилити свою обороноздатність до рівня, який стримав би Росію від нападу, або здатися без бою. «На жаль, протягом довгих років наші лідери не робили першого. На щастя, у 2022 році вони не зробили другого», – констатував експрезидент.

Водночас він зауважив, що справді гарантовано уникнути війни могли б дозволити дії не так України, як очільників держав Заходу: «Якби при перших очевидних ознаках підготовки російської агресії вони не намагалися б умиротворити Кремль, а чітко окреслили перспективи покарання (вже не кажу про запровадження превентивних санкцій) – це могло б зупинити Путіна».

Також експрезидент висловився про роль Тристоронньої контактної групи, яка була сформована у 2014 році як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України і до якої входив і сам Кучма.

«Що ж до Тристоронньої контактної групи, то її робота була далекою від «високих матерій» – всі рішення ухвалювали лідери країн Нормандської четвірки. ТКГ була інструментом, який дозволяв призупиняти війну, але жодним чином не міг запобігти її поновленню. Я пишаюся, що серед результатів роботи групи були припинення вогню та обмін полоненими, але набагато більше нам доводилося займатися гуманітарними питаннями, налагодженням життя цивільного населення в зоні конфлікту. Тож вирахувати наміри Кремля тут було важко. Загальний настрій – можливо, але він був і так очевидним», – сказав політик.

Романчук Микола

Recent Posts

Не біг і не йога: чому тиха ходьба завойовує TikTok і популярність

В останні місяці на TikTok набирає популярності тренд, який буквально перевертає традиційне уявлення про здорові…

1 годину ago

Від більшого до меншого: еротична мапа світу

Не будемо лукавити, що майже кожен з нас думав про те, а в кого ж…

2 години ago

Невідомий твір Шопена знайшли через 200 років: що відомо про нову знахідку

У Нью-Йорку в архіві бібліотеки та музею Моргана віднайдено рідкісний музичний рукопис, що, як припускають…

2 години ago

Хвороби, які звільняють від мобілізації в Україні: повний перелік

ВІЛ, туберкульоз, гепатит, рак… і це ще не все! З такими діагнозами вас можуть мобілізувати…

2 години ago

Які пенсії отримують чинні міністри та їхні заступники: озвучено розміри

В Україні всього два чинні міністри у своїх деклараціях вказали пенсії. Серед них і 43-річний…

2 години ago

Загинув військовий, який викрив постачання до ЗСУ китайських турнікетів

На війні загинув військовослужбовець Антон Шевчук. Про це повідомила у Фейсубці народна депутат Соломія Бобровська.…

2 години ago