Комітет Верховної Ради з питань бюджету затвердив підвищення зарплат працівникам прокуратури на наступний рік, відхиливши поправки, які пропонували відмовитися від збільшення видатків на майже 3 мільярди гривень. Завдяки цьому, у 2025 році зарплати прокурорів зростуть на 37%.
Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк від партії “Голос”. Він повідомив, що рішення ухвалили за активного сприяння членів профільного комітету та з підтримки першого заступника Генерального прокурора Олексія Хоменка й голови Ради прокурорів.
“Правки (155, 999 та 1000), які передбачали скасування збільшення витрат на зарплати прокурорів на 3 мільярди гривень, були рекомендовані робочою групою. Проте комітет відхилив ці зміни й підтримав додаткові кошти на збільшення оплати праці прокурорів у бюджеті на 2025 рік,” — написав Железняк у своєму повідомленні.
При цьому нардеп наголосив: за це рішення проголосували 14 членів Комітету. Утрималися 4. Проти виступив 1.
Загалом у Комітеті Верховної Ради з питань бюджету, за останніми опублікованими парламентом даними, перебуває 36 членів. Це:
Раніше ж п’ять керівників обласних прокуратур і керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення з посад. Усі вони отримували підвищені пенсії з вислуги років, призначені за рішенням суду.
Йдеться про керівників Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, ці звільнення – результат заходів щодо запобігання зловживанням.
Водночас, раніше з’ясувалося, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм “поставила” скандальна голова обласної МСЕК Тетяна Крупа. Прокурори з такою інвалідністю продовжували отримувати від держави пенсії – сотні тисяч гривень на рік.
Крім цього, дослідження декларацій про доходи керівництва регіональних прокуратур дозволило скласти рейтинг обласних прокурорів, які отримують найбільші пенсії. Подекуди на одного такого “пенсіонера” з бюджету витрачається понад мільйон гривень на рік. Більшість прокурорів пенсійні виплати почали отримувати у 38-42 роки, а “рекордсмен” уперше задекларував пенсію у віці 36 років.
На тлі цього 28 жовтня стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін написав заяву про звільнення з посади. Зі свого боку, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради відповідне подання.
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…