Досягне майже 130 тисяч: у Раді вирішили підняти зарплати помічникам нардепів

Народні депутати не можуть ефективно працювати, якщо не мають працівників з достатнім рівнем заробітної плати. Тому помічникам нардепів потрібно збільшити зарплату: хтось з них зможе отримувати понад 40 тис. грн, а хтось — майже 130 тис. Про збільшення бюджету на виплати помічникам ідеться у законопроєкті №11384, опублікованому на порталі Верховної Ради.

Законопроєкт №11384 з’явився на порталі Ради 27 червня. Ініціатором є народна депутатка від партії “Слуга народу” Галина Третьякова. Профільний комітет, який має розглянути пропозицію — регламентний, який очолюється Сергієм Кальченком. Нардепка пропонує змінити один рядок у постанові Кабінету Міністрів № 2240-VIII від 7 грудня 2017 року, у якому ідеться про розмір загального бюджету на зарплати помічникам парламентарів. Раніше на їхні зарплати виділяли 29,2 мінімальних заробітних плат, а Третьякова пропонує збільшити це число до 43,8.

У обґрунтуванні до законопроєкту пояснюється, чому виникла потреба збільшувати зарплати помічникам нардепів. На думку Третьякової, низькі зарплати зменшують “стійкість системи” законотворення й ускладнюю залучення фахового персоналу.

Законопроєкт у Раді – обгрунтування проєкту №11384 про зарплати помічникам нардепів

На порталі апарату Ради можна дізнатись, що станом на 1 червня маємо 401 нардепа. Парламентарям допомагає 4 322 помічників-консультантів, з них 1 004 — отримують зарплату за трудовим договором. Тобто, на кожного нардепа у середньому припадає 2-3 помічників, робота яких оплачується.

Виплати змінять у півтора раза:

  • якщо у нардепа працює єдиний помічник, то раніше він отримував 85 тис. грн (29,2 помножити на мінімальну зарплату в Україні у 2024 році — 2 920 грн), а нова зарплата — майже 130 тис. грн;
  • якщо двоє помічників — була зарплата 43 тис. грн, а стане 64 тис. грн;
  • якщо троє — була 28 тис. грн, а стане 43 тис. грн.

Загальний осяг державних коштів на утримання помічників нардепів також зросте: заплановано 34 млн грн, а нові витрати — 51 млн грн.

На сторінці Facebook Третьякової поки що немає коментарів щодо поданого нею законопроєкту. Також не відшукалось коментарів голови профільного комітету.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Рішалово” на митниці: НАБУ повідомило про підозру пасинку головного судового експерта

НАБУ повідомило про підозру в кримінальному провадженні щодо торгівлі керівними посадами в структурі Державної митної…

4 хв. ago

Українські біженці масово відмовляються від повернення в Україну після війни – опитування

Все більше українських біженців, які знайшли прихисток у Німеччині після російського вторгнення два роки тому, вирішують залишитися…

10 хв. ago

Переговори або катастрофа. Джон Керрі розповів, як може закінчитися війна в Україні

Україна не зможе домогтися перемоги у війні з Росією, сторонам доведеться врегулювати конфлікт дипломатичними засобами.…

16 хв. ago

ЗС РФ можуть знищити усі F-16 після появи в Україні: названо причину

Західні партнери пообіцяли надати Україні 85 літаків F-16 та приблизно десяток Mirage 2000. Крім того, мають…

20 хв. ago

Стала відома популярна схема обману водіїв на українських АЗС

За даними Інституту досліджень авторинку, в Україні деякі АЗС спеціально недоливають паливо в автомобілі, щоб…

22 хв. ago

“Старі стираємо, створюємо недосвідчені”. Військовий розкритикував заяву Зеленського про формування 14 нових бригад

У лавах простих військових продовжує лунати критика командування Збройних сил і керівництва України. Зокрема, військовослужбовець…

35 хв. ago