Досягне майже 130 тисяч: у Раді вирішили підняти зарплати помічникам нардепів

Народні депутати не можуть ефективно працювати, якщо не мають працівників з достатнім рівнем заробітної плати. Тому помічникам нардепів потрібно збільшити зарплату: хтось з них зможе отримувати понад 40 тис. грн, а хтось — майже 130 тис. Про збільшення бюджету на виплати помічникам ідеться у законопроєкті №11384, опублікованому на порталі Верховної Ради.

Законопроєкт №11384 з’явився на порталі Ради 27 червня. Ініціатором є народна депутатка від партії “Слуга народу” Галина Третьякова. Профільний комітет, який має розглянути пропозицію — регламентний, який очолюється Сергієм Кальченком. Нардепка пропонує змінити один рядок у постанові Кабінету Міністрів № 2240-VIII від 7 грудня 2017 року, у якому ідеться про розмір загального бюджету на зарплати помічникам парламентарів. Раніше на їхні зарплати виділяли 29,2 мінімальних заробітних плат, а Третьякова пропонує збільшити це число до 43,8.

У обґрунтуванні до законопроєкту пояснюється, чому виникла потреба збільшувати зарплати помічникам нардепів. На думку Третьякової, низькі зарплати зменшують “стійкість системи” законотворення й ускладнюю залучення фахового персоналу.

Законопроєкт у Раді – обгрунтування проєкту №11384 про зарплати помічникам нардепів

На порталі апарату Ради можна дізнатись, що станом на 1 червня маємо 401 нардепа. Парламентарям допомагає 4 322 помічників-консультантів, з них 1 004 — отримують зарплату за трудовим договором. Тобто, на кожного нардепа у середньому припадає 2-3 помічників, робота яких оплачується.

Виплати змінять у півтора раза:

  • якщо у нардепа працює єдиний помічник, то раніше він отримував 85 тис. грн (29,2 помножити на мінімальну зарплату в Україні у 2024 році — 2 920 грн), а нова зарплата — майже 130 тис. грн;
  • якщо двоє помічників — була зарплата 43 тис. грн, а стане 64 тис. грн;
  • якщо троє — була 28 тис. грн, а стане 43 тис. грн.

Загальний осяг державних коштів на утримання помічників нардепів також зросте: заплановано 34 млн грн, а нові витрати — 51 млн грн.

На сторінці Facebook Третьякової поки що немає коментарів щодо поданого нею законопроєкту. Також не відшукалось коментарів голови профільного комітету.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

7 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

16 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

24 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

32 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

41 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

49 хв. ago