Перемога Дональда Трампа на виборах у США, як сподівалися у Кремлі, могла б відкрити для Росії “вікно можливостей” для завершення війни в Україні на умовах агресора. Вихід із президентських перегонів Джо Байдена перевернув ситуацію, і тепер виграш республіканцям не гарантовано. Поява Камали Гарріс спантеличила і засмутила росіян, плани яких тепер під загрозою.
Зі слів аналітиків, а також чинних і колишніх російських чиновників випливає, що у Росії тепер стурбовані вірогідною перемогою демократів. Це пов’язано з тим, що країна-окупант не розуміє, чого чекати від Гарріс, пише The Washington Post.
Тому “відхід” Байдена став ударом для багатьох представників російської еліти. Чинний президент США, хоча і надав військову та фінансову допомогу Україні, оцінювався багатьма російськими зовнішньополітичними діячами як виходець з епохи холодної війни, коли Росію боялися.
Вони вважали президента США “передбачуваним діячем”, який не ризикуватиме ескалацією до прямого зіткнення з Росією і який “розуміє і поважає” те, що Росія володіє великим ядерним арсеналом. Тому “за Байдена було принаймні розуміння червоних ліній”, кажуть у РФ. Близький до Кремля політичний аналітик Сергій Марков заявив, що Гарріс, навпаки, майже невідома росіянам та сприймається ними з тривогою.
Засновниця російського політичного консалтингу R.Politik Тетяна Станова заявила, що, якщо Гарріс переможе на виборах, це стане величезним розчаруванням для Кремля. І не тому, що у Путіна очікують якихось конкретних антиросійських кроків, а тому, що природа американської політики стане, з їхньої думки, “ірраціональною, непрагматичною і саморуйнівною”, прогнозує вона.
За словами Станової, Гарріс нібито представляє те, що в Москві називають “ліберальними терористами, ліберальними диктаторами”. Тому в РФ не сподіваються, що за адміністрації Гарріс їм вдасться вигідно закінчити війну в Україні. Усі вікна можливостей при демократах для цього будуть зачинені – так бачить Станова позицію Кремля.
Водночас заяви Трампа про те, що він може нібито закінчити війну в Україні за один день, припускали, що він може змусити Київ здати свою територію, і це для Росії був би дуже гарний сценарій. Як нагадує WP, для Росії “став подарунком” період президентства Трампа, його захоплення російським диктатором Володимиром Путіним та критика НАТО і Європейського Союзу.
Деякі колишні російські чиновники також висловили побоювання, що кандидатура Гарріс є ознакою того, що американський ліберальний істеблішмент нібито намагається сфальсифікувати вибори, щоб заблокувати праві ізоляціоністські сили. Видання зазначає, що деяким росіянам важко повірити в те, що вибори можуть бути чесними і по-справжньому непередбачуваними, та зрозуміти концепцію створення коаліцій у парламентських політичних системах.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…