Перемога Дональда Трампа на виборах у США, як сподівалися у Кремлі, могла б відкрити для Росії “вікно можливостей” для завершення війни в Україні на умовах агресора. Вихід із президентських перегонів Джо Байдена перевернув ситуацію, і тепер виграш республіканцям не гарантовано. Поява Камали Гарріс спантеличила і засмутила росіян, плани яких тепер під загрозою.
Зі слів аналітиків, а також чинних і колишніх російських чиновників випливає, що у Росії тепер стурбовані вірогідною перемогою демократів. Це пов’язано з тим, що країна-окупант не розуміє, чого чекати від Гарріс, пише The Washington Post.
Тому “відхід” Байдена став ударом для багатьох представників російської еліти. Чинний президент США, хоча і надав військову та фінансову допомогу Україні, оцінювався багатьма російськими зовнішньополітичними діячами як виходець з епохи холодної війни, коли Росію боялися.
Вони вважали президента США “передбачуваним діячем”, який не ризикуватиме ескалацією до прямого зіткнення з Росією і який “розуміє і поважає” те, що Росія володіє великим ядерним арсеналом. Тому “за Байдена було принаймні розуміння червоних ліній”, кажуть у РФ. Близький до Кремля політичний аналітик Сергій Марков заявив, що Гарріс, навпаки, майже невідома росіянам та сприймається ними з тривогою.
Засновниця російського політичного консалтингу R.Politik Тетяна Станова заявила, що, якщо Гарріс переможе на виборах, це стане величезним розчаруванням для Кремля. І не тому, що у Путіна очікують якихось конкретних антиросійських кроків, а тому, що природа американської політики стане, з їхньої думки, “ірраціональною, непрагматичною і саморуйнівною”, прогнозує вона.
За словами Станової, Гарріс нібито представляє те, що в Москві називають “ліберальними терористами, ліберальними диктаторами”. Тому в РФ не сподіваються, що за адміністрації Гарріс їм вдасться вигідно закінчити війну в Україні. Усі вікна можливостей при демократах для цього будуть зачинені – так бачить Станова позицію Кремля.
Водночас заяви Трампа про те, що він може нібито закінчити війну в Україні за один день, припускали, що він може змусити Київ здати свою територію, і це для Росії був би дуже гарний сценарій. Як нагадує WP, для Росії “став подарунком” період президентства Трампа, його захоплення російським диктатором Володимиром Путіним та критика НАТО і Європейського Союзу.
Деякі колишні російські чиновники також висловили побоювання, що кандидатура Гарріс є ознакою того, що американський ліберальний істеблішмент нібито намагається сфальсифікувати вибори, щоб заблокувати праві ізоляціоністські сили. Видання зазначає, що деяким росіянам важко повірити в те, що вибори можуть бути чесними і по-справжньому непередбачуваними, та зрозуміти концепцію створення коаліцій у парламентських політичних системах.
Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…
Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…
Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…
Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…