Виникають три сценарії розвитку подій в Україні. І найімовірніший з усіх той, за якого війна триватиме, але зі значно зменшеною підтримкою США, пише The New Yorker.
Як зазначається в публікації, за першого сценарію президент США Дональд Трамп міг би використати американський вплив як на Росію, так і на Україну, щоб домогтися міцного врегулювання війни. Другий сценарій – так званий “Мінськ-3”, який полягає в тому, що Трамп міг би допомогти домовитися про припинення вогню і політичне врегулювання, яке може тривати, а може й ні. Третій же сценарій припускає, що американський лідер “міг би почати переговори, розчаруватися, занудьгувати і здатися, залишивши Україну і Європу наодинці з собою”.
“За найкращих обставин, з наймайстернішими дипломатами світу довгострокового врегулювання війни було б дуже важко досягти. Обидві сторони, як і раніше, далекі одна від одної у своїх основних вимогах, і немає чіткого шляху до компромісу. Навіть найелементарніше припинення військових дій за цих обставин до біса складно”, – йдеться у статті.
Джеремі Шапіро з Європейської ради з міжнародних відносин допустив припинення вогню на кшталт “Мінська-3”, оскільки це може бути найкоротший шлях для Трампа до його мінімальної мети “припинення” війни:
“Неважко уявити, чим можуть закінчитися переговори… Ви входите, даєте росіянам достатньо речей, щоб вони вважали переговори корисними, а потім змушуєте українців проковтнути це. Потім ви йдете додому”.
На думку ж аналітика RAND Семюела Чарапа, навіть якщо Росія погодиться на припинення вогню на кшталт “Мінська-3”, Україна зрештою його відкине:
“Загальний принцип полягає в тому, що якщо ви спробуєте нав’язати політичний порядок, який не має жодного легітимного підґрунтя, цьому буде опір… Тож, якщо є угода, яка просто нежиттєздатна в Україні, вони її підірвуть. У них багато карт, насильницьких і ненасильницьких, які вони можуть розіграти в плані підриву угод, укладених без їхньої згоди”.
У підсумку, як додали в The New Yorker, найімовірніший сценарій з усіх: продовження війни, але зі значно зменшеною підтримкою США.
“Якщо американці продовжать поводитися таким чином, їм сформуються всілякі коаліції, що протистоять, – такий закон політики… Але коли це станеться і скільки часу це займе – складне питання. І це особливо складно для України. Вони ведуть війну просто зараз, сьогодні, і вже програють”, – додав Шапіро.
Збройні сили Ірану привели до бойової готовності ракети на тлі погроз президента США Дональда Трампа…
31 березня спливає термін підтвердження критичності підприємств та бронювання працівників. Якщо працівник не встиг забронюватися…
Десятки танкерів російського "тіньового флоту" вільно проходили через води країн НАТО в Балтійському морі, використовуючи…
Канаду накрила одна з найпотужніших крижаних бур за останні роки. Усе почалося на вихідних —…
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, Європейський Союз, який був головним…
З метою підвищення безпеки та підтримання громадського порядку Франція запровадила законодавчу заборону на сон в…