Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко вчергове видав контроверсійну заяву, сказавши, що де-юре Крим є українським. За такими заявами криється багато сигналів як Заходу, так і ще одній країні, якою Лукашенко вважає своїм “паном”.
Таку думку 24 Каналу висловив політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що Лукашенко підіграє Китаю. Самопроголошений президент Білорусі вдає з себе крутого політичного гравця, тому і намагається бути “зручним” для багатьох сторін.
За словами політолога, Лукашенко постійно робить подібні заяви. Для прикладу, пригрозив росіянам війною, якщо ті захочуть приєднати Білорусь до Росії. Заява щодо Криму – це просто продовження всіх попередніх заяв, яку Лукашенко зробив публічно.
З одного боку він визнав реальність і розуміє, що від Росії йому нічого “не прилетить”, адже за міжнародними документами це так і є. З іншого боку – Лукашенко в такий спосіб передає сигнал західним країнам, що він “не повністю на стороні Путіна і не повністю залучений у війні проти України”, – пояснив Рейтерович.
Варто зазначити, що Білорусь теж відповідальна за війну проти України, адже вторгнення в нашу країну було з її території. Після закінчення війни вона, так як і Росія, повинна нести покарання.
Зауважте! Лукашенко ж заявив, що Росія не нападала на Україну з території Білорусі. За його словами, перед початком повномасштабного вторгнення Росія проводила військові навчання у Білорусі, а коли почала відводити їх, війська йшли “вздовж українського кордону”. Він не виключає, що “частину військ” могли “спровокувати” й вони таки звернули на Київ.
Подібні заяви є грою в обидві сторони.Самопроголошений президент намагається вдавати ту особу, з якою можна про щось домовлятись. Однак йому це вдається не надто добре.
Крім того, політолог розповів, що такі заяви обумовлені тим, що скоро в Білорусі будуть так звані вибори президента. Зрозуміло, що справедливих виборів в країні не буде, проте Лукашенку потрібно сформувати певний образ для внутрішнього користувача.
Образ цей називається “або я, або війна”. На підтвердження того він закидає інформацію, яка є неоднозначна з погляду Росії. Для всіх інших це зрозуміла історія, – зауважив Рейтерович.
Ба більше, Лукашенко поставив під сумнів спроби Владіміра Путіна залучити війська Північної Кореї у війну проти України. Цим він підіграв Китаю, який виступив проти інтернаціоналізації, розширення війни та ескалації.
Лукашенко намагається бути “слугою багатьох панів” і мати для всіх гарний вигляд. Хоч цей образ давно вже нікого не вводить в оману, він продовжує вперто йому слідувати, бо вважає, що в такий спосіб займається “крутою геополітикою”,
– зазначив політолог.
Рейтерович додав, що те, як закінчення війни вплине на Білорусь залежатиме від її результатів. Закінчення війни для Лукашенка буде справжнім викликом.
З одного боку, він хоче, щоб війна якомога швидше завершилась, адже в нього є побоювання, що Росія знову використає його. Країна-агресорка може знову використати територію його країни або тиснути на нього, щоб він залучив свою армію.
З іншого боку – закінчення війни може переорієнтувати погляди російської влади на Білорусь з огляду пошуку якихось “нових перемог”. Такою перемогою може бути створення союзної держави, коли Білорусь просто буде поглинута Росією.
Лукашенко сподівається. що коли війна закінчиться, Росія буде не в стані спрямувати якість свої експансіоністські намагання спрямувати на Білорусь. Тому Лукашенко шукає нового “пана”, який, безумовно, є Китай, – підсумував політолог.
Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…
Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…
Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…
Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…
На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…
Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…