Народна депутатка Мар’яна Безугла закликала українців за кордоном виконувати свій обов’язок. В іншому випадку – відмовлятися від громадянства. Про це вона заявила в ефірі проєкту “Тема з Мосейчук”.
“Якщо ви не бачите себе українцями – то здавайте паспорт і йдіть звідти. Залишайтеся в іншій країні”, – сказала вона.
Безугла навела дані опитування, яке вона сама провела у своїх соцмережах.
“Ми розуміємо, що це не професійне дослідження. Ще кілька місяців тому я поставила питання, чи готові люди відмовитися від громадянства в обмін на не мобілізацію? І 70% відповіли, що так”, – розповіла нардепка.
Їй заперечили інші учасники ефіру. Зокрема, військовий експерт Олександр Мусієнко наголосив, що такі дискусії під час війни – дуже небезпечні.
“Потрібно знайти таку формулу, яка дуже складна. І правильної відповіді, як її знайти – немає. Щоб, з одного боку, людей мотивувати повернутися, а з іншого – не змусити їх бігти здавати паспорти”, – сказав він.
Мусієнко наголосив – розділ українців на категорії “молодці” і “не молодці” лише послабить Україну.
“Їм не продовжили паспорти, от бачите які вони “нєгодяї”. Вони виїхали, вони зараз не тут, не страждають зараз зі мною. І, в принципі, вони нам не потрібні. Бо ми так дійдемо, що залишаться одна категорія, оці молодці, ці герої. А ці всі були погані. І цього не можна допустити”, – сказав експерт.
Натомість, Мар’яна Безугла пояснила, що ніхто зараз не змушує українців повертатися з-за кордону.
“Все, по що до них звертаються – це оновити дані. Є пул, на кого можна сподіватися. То прийди, онови ці дані, і ми будемо знати, що ти – за кордоном”, – сказала нардепка.
Варто зазначити, що для відмови від громадянства України недостатньо просто здати паспорт. В Україні це процедура терміном близько двох років, і зараз консульства заяви на вихід із громадянства не ухвалюють.
Оскыльки за своїм бажанням вийти з громадянства України в більшості випадків неможливо, варто буде проходити дуже обтяжливий процес – ініціювати вихід з громадянства України самостійно або пройти процедуру його втрати.
Таким чином, відмовитися від громадянства України можуть лише ті, хто тривалий час перебуває за кордоном і має дозвіл на постійне місце проживання, громадянство іншої країни або через службу в армії іншої країни.
Ухвалений нещодавно новий закон про мобілізацію запроваджує додаткові обов’язки для чоловіків призовного віку, зокрема й для тих, хто перебуває закордоном. Тепер військовозобов’язані чоловіки зможуть отримати паспорти тільки в Україні, а також будуть обмежені в консульських послугах.
Жити і працювати закордоном можна і без паспорта рідної країни – для цього громадянину видають так званий “сірий” паспорт або паспорт іноземця. “Сірий” паспорт – це тимчасовий документ, який може отримати особа без громадянства країни, в якій перебуває. Він видається на обмежений термін і полегшує життя за кордоном. Залежно від країни правила отримання “сірого” паспорта для українців трохи відрізняються.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…