В Офісі президента були незадоволені роботою РНБО і мали претензії до Олексія Данілова особисто. Це і стало причиною звільнення.
Про це заявив український політолог Володимир Фесенко.
“Наскільки мені відомо, певне незадоволення було і раніше. Була претензія до роботи РНБО і до Данілова особисто. Вони не були критичними, вони накопичувалися, але був безпосередньо привід для звільнення”, – сказав політолог.
Фесенко звернув увагу на останній скандальний інцидент, коли Данілов сказав нецензурну фразу на адресу спецпредставника Китаю у справах Євразії Лі Хуея, який нещодавно відвідав Київ.
“Це дуже, я б сказав, неприйнятна по формі, хамська і навіть нецензурна фраза на адресу спецпредставника Китайської народної республіки, який нещодавно був в Україні… Коментуючи переговори пана Лі Хуея в Києві, Олексій Данілов висловився в одному з інтерв’ю дуже некоректно”, – каже Фесенко.
За інформацією експерта, ця заява Данілова викликала справжнє обурення в Пекіні і КНР висловила Україні дуже серйозні претензії.
Фесенко вважає, що це емоційне висловлювання Данілова фактично поламало “дуже делікатну, титанічну роботу в побудові діалогу з Китаєм з боку президента Зеленського, МЗС України”.
Експерт пояснив, що відносини з Китаєм – це дуже делікатна сфера. І Китай жорстко реагує іноді на суто символічні речі, а тут – таке хамство. На його думку, Данілова “банально принесли в жертву”, аби зберегти хоча б відносно нормальні стосунки з Китаєм.
“Іти на конфлікт з Китаєм зараз нам не з руки. Тим більше що зараз… президент, МЗС… дуже багато зробили для того, щоб залучити лідера Китаю і Китай в цілому на майбутній глобальний саміт миру. І тут отаке висловлювання, яке просто перекреслює фактично всі зусилля української дипломатії, зокрема і президента Зеленського. Я думаю, що саме ця ситуація викликала велике обурення вже з боку нашого президента і призвела до цього кадрового рішення. Він образив високопоставленого китайського дипломата. Китай до цього ставиться дуже ретельно, дуже прискіпливо. Фактично, це образа на адресу країни”, – додав політолог.
Фесенко зауважив, що Китай – не та країна, з якою Україна зараз може псувати стосунки. Тому екссекретареві РНБО треба було думати, що казати.
“Це не Росія. Про Росію там багато хто і багато чого говорить… Реакція в Пекіні була дуже гострою, дуже негативною. І я думаю, що Китай просто вимагав покарання за таки висловлювання”, – підсумував Володимир Фесенко.
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…
У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…
Печінка — наш вбудований "очищувач", який тихо виконує колосальний обсяг роботи: детоксикує організм, синтезує білки,…
Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…