Гудименко: “Міноборони несе відповідальність за кризу в оборонних закупівлях”

У Міноборони України розгорівся серйозний конфлікт навколо керівництва агенції оборонних закупівель (АОЗ). 21 січня наглядова рада агенції ухвалила рішення продовжити контракт із директоркою Мариною Безруковою, підписавши відповідні документи 24 січня. Однак у той же день міністр оборони Рустем Умєров звинуватив її у “політиканстві, неефективності, зливах контрактів та участі у скандалах” – Українська Правда.

Після цього Умєров відкликав двох представників держави з наглядової ради агенції та розірвав контракт із Безруковою. На її місце призначили Арсена Жумаділова, який вже обіймає посаду очільника державного оператора тилу – агенції, що займається постачанням продуктів, одягу та пального для армії.

Безрукова, у свою чергу, заявила, що залишається директоркою АОЗ, посилаючись на закон про корпоративне управління. Позицію Безрукової підтримала сама агенція, зазначивши, що юридично вона залишається на посаді.

Конфлікт викликав резонанс у суспільстві та політичних колах. Центр протидії корупції закликав до відставки міністра Умєрова. Громадська антикорупційна рада при Міноборони також звернула увагу на кризу. Її члени вважають, що значна частина відповідальності за ситуацію лежить на самому відомстві.

Юрій Гудименко, член громадської антикорупційної ради, зазначив: “Цей конфлікт можна було врегулювати будь-коли за останні пів року. Левова частка провини лежить на Міноборони”. За його словами, наразі існує небезпека посилення протистояння, яке може набути масштабів “рейдерських захоплень”, включно з появою “другої печатки або застосуванням силових методів”.

Гудименко також звернув увагу на те, що конфлікт шкодить міжнародному іміджу України. “США зараз активно обговорюють можливість призупинення військової допомоги. Ця ситуація лише додає негативу і не піде на користь державі”, – сказав він.

Антикорупційна рада заявила, що виступає за невідкладне врегулювання конфлікту. Для цього вони звернулися до Ради національної безпеки і оборони та політичного керівництва країни.

“Ми готові стати нейтральною платформою для діалогу між усіма сторонами. Головне – вирішити ситуацію за законом і не допустити, щоб це вплинуло на забезпечення армії”, – підкреслив Гудименко.

Цей скандал ставить під питання стабільність системи оборонних закупівель. У розпал війни Україна не може дозволити собі збоїв у постачанні армії, оскільки це напряму впливає на національну безпеку.

Романчук Микола

Recent Posts

Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі

У 2025 році деякі українці отримають шанс на дві пенсії одночасно! І це не просто…

9 хв. ago

Вчені б’ють на сполох: крижаний щит Гренландії прискоренно тріскається

Тріщини на льодовиках, які утворюються через напруження, є важливим індикатором стану крижаних щитів. Вони можуть варіюватися…

27 хв. ago

США запропонували Лукашенку угоду, щоб зменшити вплив на нього Кремля — NYT

Сполучені Штати, ймовірно, готують “велику угоду” із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Йому пропонують послаблення…

34 хв. ago

Зеленський збирається відправити Келлога на фронт

Президент України Володимир Зеленський вважає, що для повного розуміння ситуації спецпредставник президента США з питань…

36 хв. ago

Одноразова виплата 56 000 грн: хто з українців може отримати гроші від ПФУ

Пенсійний фонд України повідомив, хто і за яких умов може отримати грошову допомогу до 56…

1 годину ago

Келлог назвав, що стане успіхом України: не перемир’я чи мирний договір

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог заявив, що успіхом для…

1 годину ago