Незалежно від того, хто переможе на листопадових виборах президента, США, ймовірно, доведеться піти на велику геополітичну угоду з Росією або Китаєм, аби уникнути втягування одразу у кілька великих війн. Про це пише The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що ситуація у світі загалом стає усе більш напруженою через активізацію авторитарних держав, що прагнуть до експансії. Йдеться не лише про Росію і Китай, але й про Іран і Північну Корею. Враховуючи занепад військово-промислової бази Заходу та небажання виборців витрачати значно більше на оборону, США усвідомлюють свою нездатність протистояти їм усім одночасно.
“Ми вже беремо участь у двох війнах [шляхом підтримки України та Ізраїля], і зараз нам важко постачати боєприпаси та обладнання для наших союзників. Якщо ми втягнемося в глобальну війну, нам буде важко впоратися з нашими супротивниками та можливостями, якими вони володіють”, — сказав генерал у відставці Джек Кін, колишній заступник начальника штабу армії.
Одним із потенційних виходів із ситуації, який розглядає, наприклад Дональд Трамп, є спроба повністю зосередитися на протистоянні з Китаєм. Але для цього потрібно розірвати союз Пекіна з Москвою — за рахунок України та Європи.
“Одна з речей, які Америка має зробити, з чисто американської стратегічної точки зору, це знайти спосіб укласти грандіозну угоду з Росією. Зробимо це чи ні, це складне питання, залежно від того, де пролягають російські червоні лінії. Але в принципі це означатиме нову архітектуру безпеки в Європі”, — сказав Сумантра Майтра, директор з досліджень в Американському інституті ідей, близькому до республіканців.
Демократи поки що публічно відкидають можливість подібної угоди з Москвою, зокрема і через війну в Україні, яка начебто зробила США і Росію антагоністами. Серед республіканців також чимало противників будь-якого зближення з Кремлем, пише WSJ.
Це ставлення поділяють багато республіканців. Якщо США хочуть зберегти своє становище світового гегемона, у них немає іншого вибору, окрім як продовжувати свою участь у всіх великих конфліктах по всьому світу, сказав сенатор-республіканець Джон Корнін.
“Нічого не відбувається без американського лідерства. Подобається нам це чи ні, але це частина ціни, яку ми платимо за те, щоб бути провідною економікою та наддержавою у світі”, — сказав він.
Як зазначає WSJ, найсерйозніший ризик будь-якої спроби вбити клин між Росією та Китаєм, жертвуючи безпекою України та Європи, полягає в тому, що такий зсув може призвести до зворотного результату, знищивши найцінніший зовнішньополітичний актив Америки — її власну мережу альянсів.
Деякі пенсіонери зможуть отримати пенсію на шість місяців уперед. Йдеться про тих українців, що змінили…
Ситуація з мобілізацією в Україні навесні може стати непоправною. Таку оцінку надав британський журнал The…
Завтра, 26 листопада, в Україні ймовірна паморозь. Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко. За її даними, опади у вигляді…
В Україні оновили правила, що стосуються відкриття та закриття рахунків у банках і небанківських установах. …
Співвласник компанії «Нова Пошта» Володимир Поперешнюк розкритикував розмір податків в Україні і прирівняв їх до…
Наразі на східному фронті найскладнішою залишається ситуація в районі Курахового, проте зростає загроза й на…