У той час як світова увага прикута до президентських перегонів у США, що відбудуться в листопаді, не менш цікаві політичні події розгортаються в Німеччині. Регіональні вибори у трьох східних землях країни набувають особливого значення. Згідно з результатами виборів у Бранденбургу, набирають популярність партії з неоднозначною позицією щодо України.
Зокрема, у Бранденбурзі оприлюднено остаточні результати виборів до земельного парламенту. Несистемні партії Німеччини, які виступають за припинення допомоги Україні та посилення міграційної політики, отримали значну підтримку виборців, пише Еuronews.
Ультраправа “Альтернатива для Німеччини” (AfD) здобула 30% голосів, а лівий “Союз Сари Вагенкнехт” — 14%. Разом ці політичні сили набрали 44% голосів виборців.
Правляча Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) канцлера Олафа Шольца отримала 32% голосів, а Християнсько-демократичний союз (ХДС) — 12%. Сумарно провладні сили також набрали 44%.
СДПН випередила AfD лише на два відсотки, що німецькі ЗМІ не вважають переконливим результатом, особливо для землі, де соціал-демократи традиційно мали перевагу.
Для формування коаліції СДПН має обмежені можливості. Співпраця з AfD виключена, а голосів ХДС недостатньо для більшості. Єдиним варіантом залишається об’єднання з партією Вагенкнехт.
Після Другої світової війни жодна ультраправа партія не посідала перше місце на державних виборах у Німеччині. AfD відома своєю критикою імміграційної політики та опозицією до “зеленого” курсу.
“Союз Сари Вагенкнехт” (BSW) має схожі погляди з АдГ. Обидві партії критично ставляться до Євросоюзу та НАТО, виступають проти приймання біженців, підтримують зближення з Росією та припинення військової допомоги Україні. За прогнозами, AfD та BSW можуть сумарно отримати близько 50% голосів у трьох східних землях Німеччини.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…