Якщо Захід перебуває у нерішучості щодо вступу України до НАТО, тоді він має озброїти її до зубів, щоб убезпечити від зазіхань Росії.
Про це заявив колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на Давоському форумі, передає Укрінформ. “Навколо цього [членства України в НАТО] у столицях немає великого ентузіазму. Тоді є друге рішення: озброїти українців до зубів. Якщо ми щось і зробили неправильно – це те, що ми не озброювали Україну з 2014 по 2022 рік”, – констатував екс-генсек альянсу.
Він нагадав, що у 2017-2018 роках у НАТО точилася велика дискусія, і більшість країн-членів висловилися проти поставок летальної зброї Україні, бо це могло спровокувати РФ. “І був президент Трамп, який схвалив рішення доставити в Україну летальну зброю”, – акцентував Столтенберг.
Водночас екс-генсек висловив переконання, що Україну потрібно прийняти в НАТО, і це можна зробити навіть без окупованих Росією територій.
“Найкращі гарантії безпеки для України – це ст. 5, тобто членство в НАТО. Безумовно, це вирішувати країнам НАТО – як може застосовуватися ст. 5. У нас була Західна Німеччина без поширення гарантій на Східну Німеччину. У нас було щось схоже з гарантіями США для Японії – без включення Курильських островів, окупованих Росією. Тому, якщо в нас є політична воля, ми можемо поширити ст. 5 настільки, наскільки захочемо, без територій, тимчасово окупованих Росією”, – переконаний Столтенберг.
Російські окупанти просунулися в районі кількох населених пунктув на Донбасі. За даними моніторингового проєкту DeepState, окупанти просунулися біля…
Ряд свідомо неправильних і навіть шкідливих дій кермувальника може прискорити поломку авівки — особливо взимку,…
Уряд президента Аргентини Хав'єра Мілея розглядає пропозицію про вихід країни з Паризької угоди щодо клімату. Про це…
У міноборони Росії заявили, що сили протиповітряної оборони нібито за ніч збили 121 український безпілотник. …
Бен Ходжес — колишній головнокомандувач сухопутних військ США в Європі каже, що зараз фіксують сповільнення…
Країни НАТО мають підвищити оборонні витрати до 5% ВВП. Це було б справедливим підходом для…