Захід не має механізму конфіскації заморожених активів РФ для України

Наразі немає механізму конфіскації заморожених активів РФ для України, але Захід відкритий до цієї ідеї.

Про це пише Reuters із посиланням на заяви високопосадовців із США та країн ЄС на полях Світового економічного форуму у Давосі.

За словами співрозмовників видання, “диявол криється в юридичних деталях” і навіть якщо це можна було б зробити, це не стане панацеєю для Києва.

“Жодних рішень наразі не ухвалено. Якщо таке рішення буде ухвалене, воно має бути колективним.  Помилково думати, що це буде ефект панацеї. Докладаються реальні зусилля, але ми далекі від результатів”, – заявила спецпредставниця США з економічного відновлення України Пенні Прітцкер, пише tsn

Росія, яка не була представлена ​​в Давосі, попередила, що конфіскація цих активів суперечить принципам вільного ринку. Кремль пригрозив, що у відповідь на такий крок конфіскує американські, європейські та інші активи

Міністерка фінансів США Джанет Єллен минулого року висловила занепокоєння щодо значних правових перешкод для конфіскації заморожених російських активів. Але нещодавно вона підтримала вивчення цієї ідеї.

Інше занепокоєння деяких високопоставлених західних чиновників полягає в тому, що конфіскація російських активів, вкладених у державні облігації, деноміновані в євро, доларах США та британських фунтах, може підірвати готовність центральних банків зберігати резерви один в одного.

Левова частка активів – по суті цінні папери, в які інвестував російський Центральний банк – заморожені в Euroclear, депозитарії в Брюсселі.

Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо заявив, що не заперечує проти конфіскації заморожених активів, але для цього потрібен чіткий юридичний механізм.

“Ми не говоримо “ні” конфіскації активів. Але нам потрібно працювати над механізмом. Наприклад, вони можуть бути використані як застава для залучення коштів для України.

Ми відкриті до подальшого обговорення та готові брати участь у вирішенні питання пошуку правової основи для їх передачі Україні, не дестабілізуючи світову фінансову систему”, – сказав голова бельгійського уряду.

Деякі цінні папери підлягають погашенню і, отже, конвертуються в готівку – операція, яка оподатковується за ставкою 25%, сказав він.

“Якщо є якийсь оподатковуваний дохід, ми ізолюємо його, щоб він міг йти в Україну”, – додав Де Кроо.

За його словами, податок на заморожені активи у 2023 році становив близько 1,3 млрд євро, а у 2024 році – близько 1,7 млрд євро.

Нагадаємо, за інформацією видання Bloomberg, Білий дім підтримує законопроєкт, який дозволить конфіскувати близько 300 млрд дол. заморожених російських активів для України.

В Офісі президента заявили, що розраховують на отримання Україною щорічно до $15 млрд доходів за рахунок конфіскових російських активів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чоловік після пересадження серця продовжив життя свого донора та одружився з його коханою

Чоловік, який отримав нове серце в результаті трансплантації, зрештою прожив життя, до жаху схоже на…

20 хв. ago

У жовтні українцям із ТЦК масово розішлють ці повістки: що про них треба знати

В Україні існує кілька видів повісток, які громадяни призовного віку можуть отримувати під час загальної мобілізації…

27 хв. ago

“Не бачив нічого смішнішого”: у Північній Кореї зняли рекламу для туристів за участі росіян

Корейська туристична компанія Korea International Travel Company випустила малобюджетну рекламу, щоб привернути увагу іноземних відпочивальників.…

39 хв. ago

Як перевозити готівку та уникнути штрафів при виїзді з України

В Україні можна вільно перевозити через кордон готівку до 10 тисяч євро без необхідності декларування…

45 хв. ago

В Україні дозволили виписувати мешканців із квартири без їхнього відома: хто в зоні ризику

В Україні відбулися суттєві зміни у процедурі зняття громадян із реєстраційного обліку у житлових приміщеннях.…

59 хв. ago

Антарктида стрімко озеленюється: площа, вкрита мохами та рослинами, збільшилася на 1000%

Вчені більше не лякають кліматичною кризою, яка обрушиться на планету в майбутньому, а прямо заявляють…

1 годину ago