Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що подав у відставку зі своєї посади.
Напередодні президент Володимир Зеленський, коментуючи масове оформлення прокурорами інвалідності, заявив про політичну відповідальність генпрокурора.
“Президент України сьогодні провів засідання РНБО щодо очевидно аморальної ситуації з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів. Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України”, – пише Костін.
Він заявляє, що вважає “абсолютно правильною позицію президента”, що має бути “персональна відповідальність”, зокрема політична.
Генпрокурор оголосив про відставку, назвавши як причину скандал з оформленням інвалідності прокурорами у Хмельницькій області. Але варто нагадати, що чутки про його звільнення ходили ще з весни.
Тоді головною причиною відставки, що готується, називалися скандали, пов’язані з частою відсутністю Костіна в Україні. У ЗМІ випливла інформація, що генпрокурор провів багато днів у закордонних відрядженнях, левова частка з яких припала на США, де живе його родина.
За даними джерел, найбільш ймовірним змінником Костіна називали близького до Офісу президента колишнього прокурора Києва і нинішнього голову Одеської військової адміністрації Олега Кіпера (він, до речі, також як і Костін, одесит).
Також не виключалося, що певний час в.о. генпрокурора після відставки Костіна буде його перший заступник Олексій Хоменко.
Але це були розклади на весну нинішнього року. Якою буде диспозиція після того, як відставку Костіна прийме парламент – побачимо вже найближчим часом.
Публікація Костіна про відставку з’явилася одразу після поста Зеленського, присвяченого підсумкам засідання РНБО з корупції у МСЕК та оформлення масової інвалідності прокурорами.
На ньому силовики доповіли про розслідування у цій сфері, Кабмін запропонував кроки вирішення проблеми. У результаті РНБО визначила перелік заходів, які Зеленський затвердив указом:
Останнім пунктом Зеленський фактично підтверджує версію про те, що прокурори оформляли собі інвалідність ще до війни, щоби раніше вийти на пенсію, отримавши великі виплати.
Голова СБУ Василь Малюк повідомив, що СБУ цього року вручила підозри в корупції 64 чиновникам МСЕК, 9 осіб уже засуджено, скасовано понад 4 тисячі висновків про інвалідність, по 2,4 тисячам ще йдуть перевірки. Нові епізоди корупції у МСЕК викрили, зокрема, у Харківській, Рівненській, Миколаївській та Закарпатській областях.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…