США запропонували Україні нову редакцію угоди про корисні копалини, яка виявилася ще жорсткішою за попередній варіант. Документ передбачає, що 100% власності майбутнього фонду буде закріплено саме за американською стороною.
Про це повідомляє NV з посиланням на власні джерела.
За інформацією п’ятьох посадовців, які працюють над угодою, внески сторін у фонд мають розподілятися у співвідношенні 2:1.
Це означає, що:
Загальний розмір фонду пропонується встановити на рівні $500 млрд. Документ охоплює не лише мінеральні ресурси, а й газ і нафту.
Попри масштабність проєкту, нова угода не містить жодних безпекових гарантій для України. Вона має виключно комерційний характер, що викликає занепокоєння серед експертів та посадовців.
Хоча експерти вказують на наявність великих обсягів рідкісноземельних копалин в Україні, точні розміри покладів і економічна доцільність їх видобутку досі не були повноцінно досліджені.
Більшість українських експертів, залучених до процесу узгодження угоди, вважають, що першочерговим завданням є розблокування співпраці з американською стороною, а не зосередження на деталях угоди, виконання якої може зайняти значний час і включати нову американську адміністрацію після Трампа.
Попередню версію угоди, яку відмовився підписати Володимир Зеленський, розкритикували через ризики втрати контролю над національними ресурсами. Однак нинішній варіант, за словами джерел, є ще більш жорстким для України.
Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…
На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…
Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…
Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…
Жителька Запоріжжя Суле Рамат розповіла у TikTok, що стала жертвою абсурдної ситуації: її помилково поставили на військовий…
Українці мають право сплатити адміністративний штраф за іншу особу, навіть якщо та відмовляється це робити.…