На Україну та Європу чекають “критичні” тижні до інавгурації Трампа: у FT описали виклики

Україна та її європейські союзники вступають у критичні кілька тижнів до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. На карту поставлено дуже багато чого. На кону не тільки суверенітет і незалежність України, а й довгострокові інтереси безпеки самої Європи, пише Financial Times.

“Трамп неодноразово заявляв, що закінчить війну через “день” після своєї інавгурації 20 січня… Риторика передвиборчої кампанії Трампа та його союзників припускає, що він може спробувати примусити Україну ухвалити мирну угоду, що буде вкрай вигідною Москві, або взагалі відмовитися від Києва”, – ідеться в публікації.

Як зазначається, європейські лідери давно стверджують, що жодне врегулювання не повинно нав’язуватися “через голови” українців. Те ж саме стосується і їх.

“Але Європа навряд чи перебуває в кращому становищі, щоб силою прокласти собі шлях до столу переговорів. Рука Макрона ослаблена політичним паралічем у Франції. Німеччина зайнята федеральними виборами і може не мати нового уряду до початку літа. Зростання в кращому разі слабке, а державні фінанси всюди напружені”, – додали в Financial Times.

Видання пише, що європейці щосили намагаються виробити свій власний внесок у будь-яке мирне врегулювання в Україні. За словами високопоставленого чиновника, за винятком Угорщини та Словаччини, держави-члени ЄС разом із союзниками у Великій Британії та Норвегії прихильні до збереження підтримки України.

Деякі європейські чиновники кажуть, що важливо чітко заявити про готовність Європи підтримати Україну. Серед них – міністр оборони Естонії. Макрон також вважає, що для Європи важливо взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку.

До того ж, прагматичним сигналом у FT назвали схвалення спецпредставником Трампа з питань України Кіта Келлога дозволу використовувати для ударів по Росії далекобійну американську зброю. Він заявив, що це дасть новому президенту важіль впливу на Москву.

“Схоже, що зараз ми перебуваємо у фазі переходу від політичної та передвиборчої риторики до більш реальної та серйозної політики. Ми бачимо таку обережну еволюцію в бік більшої підтримки України, тому що вони розуміють, що, врешті-решт, вони не збираються кидати Україну”, – зазначив голова комітету з питань зовнішньої політики українського парламенту Олександр Мережко.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

У Центральній ВЛК відповіли, як часто військовозобов’язані мають проходити медогляд

Українцям пояснили, як часто військовозобов’язані мають проходити медогляд. Про це повідомив голова Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ полковник медичної служби…

12 хв. ago

Рекордний гонорар: скільки Усик заробить за реванш проти Ф’юрі

Олександр Усик 21 грудня зустрінеться із Тайсоном Ф'юрі в Ер-Ріяді. Стала відома сума загального гонорару…

22 хв. ago

ЄС починає штормити: хто з європейських лідерів вирушить до РФ скаржитися на Зеленського

Чим ближче до 1 січня 2025 року, коли Україна припинить транзит російського газу до Європи,…

30 хв. ago

Зеленський звільнив Кислицю з посади постпреда при ООН

Президент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Кислицю з посади постійного представника України при Організації Об'єднаних Націй. Про…

37 хв. ago

На Святвечір у Києві буде дощ та мокрий сніг, – Укргідрометцентр

На Святвечір у Києві очікуються опади, а на Різдво вже буде сухо. Про це повідомляє Український гідрометцентр. За…

47 хв. ago

Генштаб ЗСУ вимагає від підрозділів ППО відправляти своїх людей у піхоту, – The Guardian

Виснажена і змучена українська армія все більше складається з літніх чоловіків. Дефіцит особового складу на…

56 хв. ago