У Сенаті США хочуть визнати РФ державою-спонсоркою тероризму

У Сенаті США зʼявився законопроєкт про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму. Його представили законодавці від Республіканської та Демократичної партії – Ліндсі Грем та Річард Блюменталь. Внесення ініціативи сталося після того, як російський диктатор Володимир Путін підписав з лідером КНДР Кім Чен Ином угоду про стратегічне партнерство.

Республіканець Грем заявив, що візит Путіна до Північної Кореї є новим викликом. За його словами, зараз настав “саме той момент” для ухвалення законопроєкту. Про це у пʼятницю, 21 червня, з посиланням на спільну пресконференцію сенаторів пише “Голос Америки”.

“Той факт, що він (Путін – ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю… одним із найбільш репресивних режимів на планеті, означає, що ми втратили стримування… Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що Путін зробив учора, піти “ва-банк” і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму”.

У свою чергу демократ Блюменталь зазначив, що підписана угода між Владіміром Путіном та Кім Чен Ином є “глибоко лякаючою” і “ворожою до США, миру, свободи та справедливості в усьому світі”. Сенатори також зазначили передумови, які визначають РФ як державу-спонсорку тероризму. Зокрема, це:

  • незаконне вторгнення в суверенну Україну у 2022 році, що призвело до жорстокого вбивства тисяч невинних цивільних осіб
  • отруєння кандидата у президенти України Віктора Ющенка у 2004 році
  • отруєння колишнього офіцера ФСБ Росії Александра Литвиненка у 2006 році
  • збиття на Донеччині рейсу 350 Malaysia Airlines у 2014 році
  • підтримку авіабомбардування Алеппо в Сирії у 2016 році
  • отруєння колишнього російського військового офіцера та британського подвійного агента Сергєя Скрипаля та його доньки у Великій Британії у 2018 році
  • смерть у 2024 році російського опозиціонера Олексія Навального.

За словами сенаторів, цей законопроєкт винесуть на голосування “скоріше, ніж пізніше”. Блюменталь додав, що ініціатива має двопартійну підтримку. Демократ зазначив, що щодо документа відбувається співпраця з адміністрацією президента США Джо Байдена. Законодавці пояснили, що у разі ухвалення документа санкції проти Росії посилять і це “принесе величезну користь Україні”.

Раніше, у вересні 2022 року президент США Джо Байден висловився проти включення Росії до переліку держав-спонсорів тероризму. Тоді речниця президентської адміністрації Карін Жан-П’єр заявила, що на думку президента, “це не є найефективнішим чи найсильнішим шляхом уперед, аби притягнути Росію до відповідальності”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

10 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

18 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

27 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

36 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

44 хв. ago

Світло буде по 2,64 за кВт/год: у Кабміні встановили пільгові тарифи на електрику

Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…

51 хв. ago