Зеленський закликав Європу повернути українських чоловіків для війни: що відповіли на Заході

Президент Володимир Зеленський хоче повернути в Україну більше чоловіків призовного віку, щоб вони вступили до війська або ж підтримували зруйновану економіку. З цим питанням він звертався до іноземних партнерів. Втім, він отримав відмову.

Країни, які приймають українських біженців, лише виграють від робочих рук, тому втрачати такий ресурс не хочуть. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Глава держави, як відомо, на двосторонніх зустрічах звертається до партнерів та просить повернутих військовозобов’язаних чоловіків в Україну. Політики від Польщі до Угорщини заявили, що не відправлятимуть біженців назад доти, доки триває війна.

Так, зокрема, Польща прийняла майже мільйон біженців, а їхній внесок у ВВП становив від 0,7 до 1,1% минулого року, згідно зі звітом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Це не говорячи про тих українців, які проживали там до повномасштабної війни.

Відомо, що українські сім’ї у Польщі забезпечують себе самі. 80% їхніх доходів надходять від роботи. Біженці вийшли на ринок праці швидше, ніж очікувалося.

Водночас українці в Чехії заплатили майже вдвічі більше податків, ніж отримали соціальної допомоги. Про це свідчать дані Міністерства праці.

“Прямо скажемо, багато чеських компаній залежать від навичок і працьовитості українських біженців… Будівельна галузь, наприклад, повністю зупинилася б без українських робітників”, – заявив голова лобістської групи роздрібної торгівлі та готельного бізнесу Томаш Пруза.

За даними Агентства ООН у справах біженців, понад 6 мільйонів людей залишаються біженцями за кордоном. А Центральний банк прогнозує, що 400 тисяч людей ще покинуть Україну цьогоріч через такі труднощі, як відключення електрики та загрози енергетичній інфраструктурі.

Біженці в Європі

Кількість українців, які шукають притулку в Європі, продовжує збільшуватися. Станом на сьогодні, тимчасовий захист у ЄС отримали вже понад 4,3 мільйона наших співвітчизників. Найбільше українських біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія, де вони отримали тимчасовий захист.

Найбільше українців з тимчасовим захистом у ЄС перебувають у Німеччині (1,3 млн), Польщі (965 тис.) та Чехії (360 тис.). Саме ці країни продемонстрували найбільше зростання кількості українських біженців у червні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен, щоб зменшити затори

У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…

28 секунд ago

Продукти-кілери: що насправді “вбиває” вашу печінку

Печінка — наш вбудований "очищувач", який тихо виконує колосальний обсяг роботи: детоксикує організм, синтезує білки,…

2 хв. ago

Рада готує водіям “сюрприз”: права вилучатимуть за все, крім поганого настрою

Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…

11 хв. ago

“А царь то не настоящий!”: Соцмережі кепкують із “заморожених” рук Путіна у відео з бункера

Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…

20 хв. ago

Розвідка США розсекретила, як Путін розправлявся зі своїми опонентами, – Bloomberg

Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…

43 хв. ago

Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості

Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…

1 годину ago