Значна частина депутатів Верховної Ради вимагає перегляду пенсій своїх колег, які вони отримали до 2017 року. Стало відомо, що середній розмір виплати може зрости на 10 000 грн.
До Конституційного суду звернулися 56 народних обранців з вимогою перевірити конституційність скасування перерахунку залежно від заробітної плати пенсії колег, які оформили виплати до 2017 року. Якщо рішення буде позитивним, зростання кожної пенсії у середньому може скласти від 17,8 тис. до майже 29 тис. грн. У переліку народних депутатів, які підтримали звернення, є представники різних фракцій.
У випадку, якщо Конституційний суд погодиться з вимогами депутатів парламенту, він може зобов’язати ПФУ доплатити сотні тисяч гривень.
Раніше чинні нардепи мали право після досягнення 62-річчя мали право отримувати 60% зарплати. І після зростання заробітних плат, що відбувається щорічно, підвищувалися пенсії колишніх нардепів.
“Особливі” умови було скасовано у 2015 році. Тепер замість зв’язку із зарплатами використовується індексація. Попри це, середній розмір пенсійної виплати депутата становить 17,9 тис. грн. А пенсія пересічного українця значно нижча – у середньому це 5,7 тис. грн.
Колишні депутати звернулися до КС, захищати їхні права погодилися 56 чинних депутатів. Вимагається повернення норми закону про 60% заробітної плати чинних народних обранців.
Таким чином, якщо Конституційний суд погодиться, середній розмір підвищення пенсії досягне 10 тис. грн.
Два минулі роки не було жодного конституційного подання. Востаннє його реєстрували у 2021 році, коли нардепи просили надати тлумачення Конституції про множинне громадянство.
Нагадаємо, що більшість українських пенсіонерів отримує пенсії у розмірі, нижчому за 5000 грн. Найбагатші пенсіонери проживають у Києві, а найбідніші – у Тернопільській області.
У Міністерстві соціальної політики закликають українців працювати як можна довше та не розраховувати на високі пенсії від держави у майбутньому. Слід накопичувати собі кошти на старість та все ж не поспішати на заслужений відпочинок.
Проблеми у ПФУ виникли давно – внесків, які сплачують працевлаштовані українці, критично не вистачає. Проблему посилює демографічна криза, а також міграція українців за кордон.
Однак замість народні депутати замість того, щоб створити умови для підвищення пенсій українців, вирішили повернути особливі права собі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…