Депутати Верховної Ради поставили вимогу підвищити свої пенсії на 10 000 грн

Значна частина депутатів Верховної Ради вимагає перегляду пенсій своїх колег, які вони отримали до 2017 року. Стало відомо, що середній розмір виплати може зрости на 10 000 грн.

До Конституційного суду звернулися 56 народних обранців з вимогою перевірити конституційність скасування перерахунку залежно від заробітної плати пенсії колег, які оформили виплати до 2017 року. Якщо рішення буде позитивним, зростання кожної пенсії у середньому може скласти від 17,8 тис. до майже 29 тис. грн. У переліку народних депутатів, які підтримали звернення, є представники різних фракцій.

У випадку, якщо Конституційний суд погодиться з вимогами депутатів парламенту, він може зобов’язати ПФУ доплатити сотні тисяч гривень.

Раніше чинні нардепи мали право після досягнення 62-річчя мали право отримувати 60% зарплати. І після зростання заробітних плат, що відбувається щорічно, підвищувалися пенсії колишніх нардепів.

“Особливі” умови було скасовано у 2015 році. Тепер замість зв’язку із зарплатами використовується індексація. Попри це, середній розмір пенсійної виплати депутата становить 17,9 тис. грн. А пенсія пересічного українця значно нижча – у середньому це 5,7 тис. грн.  

Колишні депутати звернулися до КС, захищати їхні права погодилися 56 чинних депутатів. Вимагається повернення норми закону про 60% заробітної плати чинних народних обранців.

Таким чином, якщо Конституційний суд погодиться, середній розмір підвищення пенсії досягне 10 тис. грн.

Два минулі роки не було жодного конституційного подання. Востаннє його реєстрували у 2021 році, коли нардепи просили надати тлумачення Конституції про множинне громадянство.

Нагадаємо, що більшість українських пенсіонерів отримує пенсії у розмірі, нижчому за 5000 грн. Найбагатші пенсіонери проживають у Києві, а найбідніші – у Тернопільській області.

У Міністерстві соціальної політики закликають українців працювати як можна довше та не розраховувати на високі пенсії від держави у майбутньому. Слід накопичувати собі кошти на старість та все ж не поспішати на заслужений відпочинок.

Проблеми у ПФУ виникли давно – внесків, які сплачують працевлаштовані українці, критично не вистачає. Проблему посилює демографічна криза, а також міграція українців за кордон.

Однак замість народні депутати замість того, щоб створити умови для підвищення пенсій українців, вирішили повернути особливі права собі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни

В умовах воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати…

3 хв. ago

У Bloomberg оцінили можливість громадянських заворушень у 20 найбільших економіках світу

США поступаються лише Туреччині та Росії серед 20 найбільших економік світу, які, ймовірно, зазнають насильницьких…

11 хв. ago

Найекстремальніша “хвиля-вбивця” в історії: гігантська стіна води досягла висоти 4 поверху (відео)

Океан покриває більшу частину поверхні планети, але все ще є найбільш маловивченим місцем на Землі.…

19 хв. ago

В Україну масово везуть китайські авто: топ-5 найпопулярніших моделей

Українці почали набагато активніше купувати автомобілі з Китаю. Протягом серпня до України ввезли з КНР понад…

27 хв. ago

“П’яні та побиті”: в “Укрзалізниці” відреагували на скандал з воєнізованими охоронцями

Близько 6-ї ранку 16 вересня в потязі працівник воєнізованої охорони "Укрзалізниці" заснув у купе провідника.…

35 хв. ago

Пенсії можуть поменшати: люди недоотримують тисячі гривень

У редакцію "На Пенсії" написав Петро Бабенко із Чернігівської області, і його обурення цілком зрозуміле. Чоловік упевнений,…

43 хв. ago