Агентство Bloomberg, аналізуючи Мюнхенську конференцію з безпеки, констатувало зростання тривоги серед європейських союзників президента США Джо Байдена. Вони усвідомлюють, що перебувають у періоді, коли Росія підбадьорена своїми успіхами на полі бою в Україні, США можуть скоротити допомогу країнам НАТО, а лідери та уряди цих країн самі зробили надто мало для підготовки, пише РБК.
Такий песимізм домінував у розмовах минулими вихідними на Мюнхенській конференції з безпеки, де лідери і представники оборонних відомств зібралися, щоб підбити підсумки найбільших геополітичних загроз у світі.
Присутні високопоставлені представники оборонних відомств висловили занепокоєння нездатністю США надати Україні мільярди доларів фінансування і заявили, що вони планують сценарії, в яких саме це публічне погіршення підтримки може підштовхнути Росію до прямого нападу на союзника по НАТО.
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас припустила, що “американські чиновники, які щойно перетнули Атлантику, можливо, завоювали деякі серця й уми”.
“Відчуття було таке, що, перебуваючи тут, вони, можливо, краще розуміють, що стоїть на кону”, – сказала вона в інтерв’ю Bloomberg. І додала, що після зустрічей з сенаторами і представниками Конгресу вона налаштована оптимістично та сподівається, що Палата представників таки ухвалить пакет фінансової допомоги для України, Ізраїлю і Тайваню.
Каллас також попередила, що “час працює на користь Путіна”. Її підтримав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
“Йдеться не лише про ухвалення правильного рішення, а і про ухвалення правильного рішення на ранній стадії”, – сказав він під час виступу у Мюнхені.
Один із анонімних чиновників зазначив, що порівняно з рішучістю попередніх зустрічей, цього року в Мюнхені панувала невизначеність.
Агентство зазначає, що песимізм і посилення побоювань нападу Росії на конференції у Мюнхені спровокувала і низка останніх подій, серед яких окупація росіянами міста Авдіївка у Донецькій області, смерть російського опозиціонера Олексія Навального та затримка Конгресом США ухваленням пакету фінансової допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню.
Сенатор-республіканець від штату Огайо Джей Ді Венс, який є противником допомоги Україні та близьким союзником Дональда Трампа, висловив думку, яку поділяють багато членів його партії. Він заявив, що США необхідно переорієнтувати свою зовнішню політику на Азію, залишивши менше ресурсів на підтримку своїх друзів по той бік Атлантики.
“Проблема Європи полягає в тому, що вона не забезпечує достатнього стримування самостійно, тому що вона не проявляє достатньої ініціативи. Американська “ковдра” безпеки дозволила європейській безпеці атрофуватися”, – сказав Венс на панельній дискусії в Мюнхені.
Нагадаємо, з 16 по 18 лютого відбулася щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Понад 150 світових лідерів зібралися в Німеччині, щоб обговорити проблеми у сфері глобальної безпеки. Однією з ключових тем була фінансова допомога Україні.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…