Рейтинги канцлера Німеччини Олафа Шольца значно знизилися через його активну підтримку України, повідомляє New York Times. Видання зазначає, що, попри історичну обережність Німеччини у питаннях глобальної безпеки після Другої світової війни, Шольц став одним із найбільших фінансових прихильників військових зусиль України. Проте така допомога обернулася значними економічними наслідками для країни.
За даними видання, підтримка України дорого обійшлася Німеччині. Війна значно вдарила по автомобільному та виробничому секторах, що спричинило падіння економічної активності та, відповідно, вплинуло на популярність Шольца серед населення. Такі труднощі стали причиною суттєвого зниження рейтингів схвалення його діяльності.
У світлі останніх подій Шольц заявив про готовність до діалогу з президентом РФ Володимиром Путіним. Канцлер зазначив, що зараз настає час, коли західні країни повинні зробити все можливе, щоб забезпечити, що бойові дії в Україні «не триватимуть вічно». Він також згадав про згоду української влади на участь Росії в наступному “саміті миру”.
Ще навесні 2024 року рейтинги Шольца впали до рекордного мінімуму за всю історію існування посади канцлера. На тлі багатьох внутрішніх проблем Німеччини він обрав стратегію «канцлера миру», намагаючись утримувати баланс між підтримкою України та стабільністю у внутрішній політиці.
Видання Politico раніше писало, що Шольц давно прагне, аби Україна погодилася на переговори. Його позиція передбачає, що «Росія не має перемогти, а Україна — не програти». Згідно з цією стратегією, Німеччина надає Україні рівно стільки зброї, щоб вона могла вижити у війні, але не настільки, щоб отримати рішучу перемогу.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…