Народні депутати України самі не порушували питання надання корупціонерам можливості укладати угоди зі слідством, це “надійшло від партнерів”, пояснив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія у своєму Telegram-каналі, коментуючи ухвалення відповідного законопроєкту.
“Законопроєкт №11340. Декілька ключових позицій щодо нього. Депутати взагалі не піднімали питання угоди зі слідством в корупційних правопорушеннях. Це надійшло від наших партнерів у рамках зобов’язань Ukraine Facility Plan. Сьогодні голосували урядову версію, тому що уряд визначений перемовником з ЄС по цьому плану”, – зазначив Арахамія.
Він додав, що наразі пройшло перше читання, і “в нас є перелік зауважень у письмовій формі від САП та ВАКС, які мають цим механізмом користуватись”.
“Угода – це право прокуратури, а не обов’язок. Сподіваюсь, що сьогодні ні в кого, особливо в середовищі громадських активістів, немає сумнівів у доброчесності та професійності керівника САП Олександра Клименка”, – зауважив депутат.
Голова фракції підкреслив, що фінальна версія законопроєкту все одно проходитиме “залік” від міжнародників. “Якщо громадянське суспільство вважає цей законопроєкт зрадою, у нього є право і можливість надати свої аргументи представникам посольств і міжнародних організацій. Але я впевнений, що все буде гарно доопрацьовано до другого читання, як це вже було багато разів в подібних ситуаціях”, – написав Арахамія.
Як відомо, раніше сьогодні, 18 липня, Верховна Рада України в першому читанні ухвалила проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості (№11340).
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що ним, зокрема пропонується доповнити частину третю статті 53 ККУ положеннями, що передбачають виключно щодо корупційних правопорушень, правопорушень, пов’язаних з корупцією, застосовувати штраф як додаткове покарання у разі укладення угоди про визнання винуватості у випадках, коли таке покарання не передбачено в санкції статті.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…