Війна в Україні може бути закінчена не на умовах України. Однак і не на тих умовах, які висуває Росія. Найімовірніше, це може бути мирний план, спільно вироблений між Заходом і Китаєм. Китай запропонував свій мирний план, і Путіну нічого більш не залишається, як погодитися з ним, спробувавши видати його за власний.
Про це заявив в ефірі Radio NV керівник Центру суспільної аналітики Вежа Валерій Клочок.
Сі Цзіньпін повністю перехопив у Путіна ініціативу, і тепер саме позиція Китаю буде відігравати ключову роль у можливих мирних переговорах між РФ і Україною. На сьогодні ще ніхто про це прямо не заявляє, проте ідея перемовин уже витає в повітрі, оскільки війна зайшла в глухий кут. Нині, незважаючи на невелику тактичну перевагу російської армії, на стратегічний прорив жодна зі сторін розраховувати не може.
Тому, судячи з меседжів, які тиражує західна преса, Захід також буде тиснути на Володимира Зеленського, схиляючи його до мирних переговорів. А зі східного флангу на Путіна, очевидно, буде тиснути Китай.
Закінчити війну на своїх умовах Путіну вже ніяк не вдасться. Тому йому нічого більше не залишається, як прийняти китайський мирний план, постаравшись видати його за свій. Однак два цих мирних плани, як кажуть в Одесі, “дві великі різниці”, стверджує Валерій Клочок.
“Відкриваємо план Китаю і відкриваємо те, що наробила Росія: це небо і земля. У мене купа зауважень до так званого плану Китаю. Але це зовсім не російський сценарій. Тому Путін говорить не свій сценарій, Путін говорить китайський сценарій”, – зазначив аналітик.
При цьому він припускає, що Сі Цзіньпін поставив Путіну жорсткі умови, пропонуючи себе в ролі миротворця.
“Китай сказав: буде так або ніяк”, – змалював ситуацію Клочок.
Очевидно, що китайський план не виник на порожньому місці. І можна припустити, що нещодавній вояж Сі Цзіньпіна Європою мав на меті, зокрема, апробувати його ідеї на західних лідерах. Звичайно, для Путіна, з одного боку, підтримка такого потужного партнера на руку. Однак у цій ситуації кремлівський лідер змушений задовольнятися другою роллю. А після дводенного візиту до Піднебесної, що відбувся 16-17 травня, мрії Путіна про те, щоби бути законодавцем нового світового порядку, геть розбилися об міцну китайську стіну.
“Китай зараз буде формувати переговорну позицію Росії для миру. Все. Ідея Путіна бути другим полюсом біполярного світу, вона пропала”, – запевнив аналітик.
Абсолютно очевидно, що Сі Цзіньпін прагне отримати від своєї ролі не тільки політичні, а й фінансові дивіденди. Мирний план Китаю, насамперед, не для Росії чи України, він – для самого Китаю.
“У чому інтерес Китаю? У підтримці рівня того економічного співробітництва, яке є, припинення гарячої фази війни щонайменше (це вже моя думка, мій висновок), нарощування торговельних відносин на цьому тлі з Європою, ослаблення на цьому тлі Америки, і продовжувати утримувати залежність Росії, збільшувати цю залежність. І це абсолютно сьогодні читається. І в так званому мирному плані Китаю це є”, – вважає аналітик.
Нагадаємо, нардеп-опозиціонер Олексій Гончаренко переконаний, що жодних мирних переговорів до президентських виборів у США не буде. І що українці мають стояти на фронті принаймні до кінця 2024 року.
На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…
Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…
Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…
Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…
Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…
На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…