Лідер французьких соціал-демократів Рафаель Глюксманн розкритикував недостатній рівень європейської допомоги для України та звинуватив лідерів разом з президентом Франції Еммануелем Макроном в тому, що вони “отримують задоволення від розмов, але демонструють слабкість у діях”.
“Ми досі не навели лад на наших виробничих лініях, ми досі не зробили того, що потрібно було зробити. Існує такий дисбаланс у вогневій потужності, що ми перебуваємо на переломному етапі”, – зазначив він в інтерв’ю Politico.
Коли у Глюксманна запитали, чи є ризик неминучого програшу України у війні проти РФ, він відповів, що саме Західна Європа “не впоралася із завданням” після початку нападу Росії на нашу державу.
За його словами, Франція надає Україні лише 3 тисячі боєприпасів на місяць, в той час, як Росія випускає “20 000 снарядів на день”.
Також він звинуватив Макрона в тому, що той “знехтував Варшавою та Вільнюсом” на користь “Пекіна і Москви” та в тому, що він входить до частини “старої традиції французьких еліт, які відчувають себе самовдоволеними, коли мають особливі відносини” з китайським і російським режимами.
Глюксманн зауважив, що підтримувати військові зусилля України є необхідністю не лише для самої країни, але й для Франції, нагадавши про російські кібератаки на французькі лікарні.
“Проти наших демократій ведеться гібридна війна, яка знаходить військове втілення на українському фронті”, – запевнив політик.
Політик, який є представником власної партії Place Publique, користується підтримкою Соціалістичної партії Франції та проводить свою другу виборчу кампанію в Європейському Союзі. Попри те, що у 2019 році його список набрав ледь більше як 6% голосів, з того часу він став популярним завдяки своїй кампанії з питань прав людини та яструбиній позиції щодо України.
Своєю чергою кандидатка на виборах в ЄС від Еммануеля Макрона Валері Зайєр спершу наголошувала, що вона схожа з Глюксманном, проте президентський табір почав наступати на лівого кандидата, а міністр-делегат з питань Європи Жан-Ноель Барро взагалі назвав його “європейцем лише за зовнішністю”.
“Я боровся за загальні інтереси Європи протягом 20 років. Я не чекав, поки вони стануть реалістами щодо Володимира Путіна, перш ніж я почав захищати принципи та інтереси Європи”, – зауважував Глюксманн.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…