Зеленський хоче презентувати “План стійкості”, щоб зупинити занепад духу українців – The Times

В Україні панує “розпач” після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США. Президент України Володимир Зеленський хоче оприлюднити “план стійкості”, щоб зупинити занепад духу через програш Камали Харріс.

Про це пише The Times.

“Український президент хоче знизити відчайдушні настрої у столиці, викликані переобранням Трампа, а також запевнити громадян, що він може зберегти свою країну з огляду на перспективу припинення американської допомоги”, – пише видання.

У Києві існує “загальне почуття занепокоєння” тим, що підтримка Заходу без сильної Америки, яка очолює цей процес, може послабитись, додає газета.

“З урахуванням психоемоційного стану, в якому знаходиться країна, ми повинні чітко показати, як ми розставлятимемо пріоритети в інвестиціях у промисловість, як функціонуватиме енергетика, як ми комунікуватимемо мобілізацію армії, зміцнюватимемо фізичний захист – усі найбільш болючі питання, пов’язані зі стійкістю країни, які опрацьовуються”, – пояснив сенс “плану стійкості” радник голови ОП Михайло Подоляк.

За його словами, “мова йде про мобілізацію нашої економіки та суспільні настрої”. Зокрема, про зростання виробництва зброї в Україні та створення “динамічної” протиракетної оборони з укриттями “у кожному селі”.

Також у плані Зеленський планує звернутися до біженців, які живуть у ЄС, “в надії, що багато хто повернеться”.

Тим часом українська влада робить спроби довести обраному президенту США, що підтримка України в його інтересах, “звернувшись до ділових інстинктів Трампа та сформулювавши вигоди від інвестицій на захист України”.

Зокрема, Зеленський пропонує відкрити доступ до розробки українських корисних копалин американським компаніям. Наголошується на стратегічній важливості її літієвих родовищ для розвитку американських технологій.

“Україна – багата на ресурси країна, яка має родовища корисних копалин, необхідних для виробництва сучасних напівпровідників та акумуляторів. Країна має 22 з 34 мінералів, визначених ЄС як критичну сировину”, – йдеться у статті директора “Української промислової експертизи” Володимира Власюка, яку цитує Times.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Українці, які живуть у квартирах, можуть купити заміну генератора: як розрахувати потужність “екофлоу”

В Україні знову почали застосовувати графіки відключення світла. Причина – пошкодження енергооб'єктів під час масованої…

3 хв. ago

Син Трампа назвав «імбецилами» тих, хто дозволив Україні бити ракетами по РФ

Дональд Трамп-молодший, син обраного президента США, назвав «імбецилами» тих, хто ухвалив рішення про удари по…

8 хв. ago

Які авто не підходять для сім’ї – названо ненадійні моделі

Найперше, чого очікують від сімейних авто – це надійності. Сімейні хетчбеки залишаються популярними на ринку, незважаючи на…

10 хв. ago

Чи можуть позбавити водійських прав за неявку до ТЦК

У разі неявки за повісткою військовозобов'язаного може очікувати не лише штраф. Чи за це можуть…

15 хв. ago

Бургунді – головний колір осені та зими 2024-2025: як його носять українські зірки

На піку популярності восени та взимку 2024-2025 колір бургунді. Цей благородний винний відтінок можна додати у…

17 хв. ago

Названо продукти, які заборонено вживати при діабеті

Цукровий діабет - це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза виробляє недостатньо інсуліну або організм…

20 хв. ago