Зеленський хоче презентувати “План стійкості”, щоб зупинити занепад духу українців – The Times

В Україні панує “розпач” після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США. Президент України Володимир Зеленський хоче оприлюднити “план стійкості”, щоб зупинити занепад духу через програш Камали Харріс.

Про це пише The Times.

“Український президент хоче знизити відчайдушні настрої у столиці, викликані переобранням Трампа, а також запевнити громадян, що він може зберегти свою країну з огляду на перспективу припинення американської допомоги”, – пише видання.

У Києві існує “загальне почуття занепокоєння” тим, що підтримка Заходу без сильної Америки, яка очолює цей процес, може послабитись, додає газета.

“З урахуванням психоемоційного стану, в якому знаходиться країна, ми повинні чітко показати, як ми розставлятимемо пріоритети в інвестиціях у промисловість, як функціонуватиме енергетика, як ми комунікуватимемо мобілізацію армії, зміцнюватимемо фізичний захист – усі найбільш болючі питання, пов’язані зі стійкістю країни, які опрацьовуються”, – пояснив сенс “плану стійкості” радник голови ОП Михайло Подоляк.

За його словами, “мова йде про мобілізацію нашої економіки та суспільні настрої”. Зокрема, про зростання виробництва зброї в Україні та створення “динамічної” протиракетної оборони з укриттями “у кожному селі”.

Також у плані Зеленський планує звернутися до біженців, які живуть у ЄС, “в надії, що багато хто повернеться”.

Тим часом українська влада робить спроби довести обраному президенту США, що підтримка України в його інтересах, “звернувшись до ділових інстинктів Трампа та сформулювавши вигоди від інвестицій на захист України”.

Зокрема, Зеленський пропонує відкрити доступ до розробки українських корисних копалин американським компаніям. Наголошується на стратегічній важливості її літієвих родовищ для розвитку американських технологій.

“Україна – багата на ресурси країна, яка має родовища корисних копалин, необхідних для виробництва сучасних напівпровідників та акумуляторів. Країна має 22 з 34 мінералів, визначених ЄС як критичну сировину”, – йдеться у статті директора “Української промислової експертизи” Володимира Власюка, яку цитує Times.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Відключення електрики повертаються: де і коли завтра не буде світла

Завтра, 18 листопада, до України повертаються графіки відключень світла. Про це передає "Укренерго". Відключення світла будуть застосовуватися в…

25 секунд ago

Влада в кадровій кризі: Зеленський визнав проблему

Президент України Володимир Зеленський відкрито визнав, що війна завдала суттєвого удару по кадровому потенціалу державних…

3 хв. ago

Взимку без опалення: українцям можуть загрожувати тривалі відключення

Зима наближається, а разом із нею — невтішні прогнози щодо тепла у домівках. Колишній міністр…

8 хв. ago

Пенсіонерам приготували нові обмеження: уріжуть виплати з наступного року

Якщо ви пенсіонер з чорнобильським статусом і звикли до додаткових виплат — настав час затягнути…

32 хв. ago

Небезпечніша за “Кинджал”: за скільки хвилин “Циркон” долітає до міст України

Ракета "Циркон" при наближенні до цілі розганяється до 9 100 кілометрів на годину, а іноді…

44 хв. ago

Мирний план Трампа: відмова України від Криму в обмін за території на сході — версія CNN

Мирна угода від Дональда Трампа для України може виглядати як "договір з дияволом" — обмін…

48 хв. ago