Мир з Росією: названо ідеальну формулу для України, яка сподобається не всім

Публічна частина плану перемоги Володимира Зеленського є гаслами для широкого загалу, вважає політолог Олексій Копитько. За його словами, саме формула миру та “план перемоги” — це стартові переговорні позиції України.

“Зойки партнерів про необхідність “ставити реальні цілі” у війні – це спосіб видавити Україну зі стартових позицій на шлях драматичних поступок без жодних гарантій. Партнерам це комфортно, Росії – це комфортно, а нам – ні. Це класична спроба компромісу за рахунок жертви агресії”, – каже політолог.

За його словами, Україна може ухвалити “реальні цілі” лише після реальних гарантій. При цьому він вважає, що компроміси все ж таки напевно будуть, але вони повинні бути під реальні гарантії.

“Всі танці довкола того, що саме партнери готові гарантувати. Біда в тому, що вони самі не знають, бо мають вибори. Звідси вся ця ситуація легкої недомовленості”, — вважає експерт.

Копитько вважає, що президент Зеленський у Верховній Раді чітко сказав про запрошення України до НАТО. Це, на його думку, означає, що у Вашингтоні ухвалили рішення до виборів жодних важливих заяв про НАТО не робити.

Водночас Копитько наголосив, що Україна імплементувала більше стандартів НАТО, ніж добра половина членів Альянсу. У суто військовому плані наша армія вийшла на високий рівень взаємосумісності і хоч завтра може стати частиною військової машини НАТО. При цьому, як наголосив експерт, досвід Швеції та Фінляндії довів, що ПДЧ не є обов’язковою частиною вступу, має значення лише політичне рішення. Наразі, каже експерт, почалися пошуки місця ЗСУ у системі оборони НАТО.

“Місце в системі – ціна – баланс ризиків – зобов’язання – здійснення. Ось це траєкторія перемоги”, — каже Копитько.

За його словами, якщо вдягнути її в реалії повсякденності, то реально-ідеальний варіант виглядає так:

• Припинення вогню прямо сьогодні (або на Різдво) по лінії фронту, обмін полоненими “всіх на всіх”;

• Ми ні від чого формально не відмовляємось, санкції зберігаються;

• Разом з РФ та партнерами обговорюємо правила співіснування, частиною якого є суд для військових злочинців;

• Готуємось скористатися вікном можливостей у майбутньому.

“Поки що до кінця неясно, як підвести РФ до такого набору пунктів. Бо вони ще можуть наступати. Без посилення заходом нашої військової складової не вийде. Тезу про “справедливість” я сприйняв як не “про межі 1991 року”, а про баланс ризику/зобов’язання з партнерами. Це чиста прагматика. Як тільки тут буде прогрес, розпочнуться реальні зміни”, — підсумував експерт.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

8 хв. ago

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

14 хв. ago

ЗСУ ліквідували продюсера телеканалу Russia Today

ЗСУ ліквідували російського пропагандиста, продюсера телеканалу Russia Today Магомеда Бучаєва. Це сталося у Часовому Яру Донецької…

20 хв. ago

Місто збунтувалося через тверезість. Тут 120 років не бачили алкоголю

Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…

26 хв. ago

Мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…

29 хв. ago

Космічні пенсії: як масово оминають обмеження та отримують до 390 тис. грн на місяць

В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…

31 хв. ago