В понеділок у Вашингтоні відбудеться інавгурація Дональда Трампа, 45-го, а незабаром 47-го президента Сполучених Штатів. Це станеться на тих самих сходах Капітолію, де він вперше присягнув вісім років тому. Перед очікуваним величезним натовпом американців Трамп знову складе присягу і завершить своє дивовижне політичне повернення, повідомляє The Guardian.
Вся церемонія інавгурації пройде з розмахом. Інавгураційний комітет Трампа-Венса попередньо зібрав понад 170 мільйонів доларів для її проведення. Основними корпоративними донорами є п’ять найбільших технологічних компаній світу, кожна з яких внесла щонайменше 1 мільйон доларів. Серед них Microsoft, Google, Toyota, Ford і General Motors. Серед інших великих вкладників – фармацевтичний гігант Pfizer.
Приспущені прапори Капітолію через смерть 39 президента США Джиммі Картера тимчасово піднімуть. Трамп виголосить коротку присягу з 35 слів 20 січня, як зазначено в Конституції США.
“Я урочисто присягаю, що буду сумлінно виконувати обов’язки президента Сполучених Штатів і буду, наскільки це можливо, зберігати та захищати конституцію Сполучених Штатів”, – виголосить Дональд Трамп, поклавши руку на Біблію.
Крім того, Трамп розповість про декілька політичних ініціатив, які він пообіцяв втілити відразу після вступу на посаду, включаючи закриття південного кордону – початок того, що він називає найбільшою операцією з депортації в історії США, і про помилування повстанців 6 січня, які або ув’язнені, або постали перед судом.
Тут нагадаємо, що Трамп заявив, що діятиме швидко, щоб досягти миру між Росією та Україною, хоча нещодавно він подовжив свій власний графік вирішення конфлікту з одного дня до шести місяців.
Також присягу складуть головний суддя Джон Робертс та віце-президент Джей Ді Венс. Урочиста церемонія розпочнеться о 19:00 за Києвом. Потік CSPAN на YouTube доступний у багатьох регіонах світу. Або ви можете переглянути його на веб-сайті Білого дому, який забезпечить трансляцію, доступну в усьому світі.
На інавгруацію у якості почесних гостей на трибкні запрошені гендиректор TikTok Шоу Зі Чу, гендиректор Meta Марк Цукерберг, гендиректор Amazon Джефф Безос і гендиректор X і Tesla Ілон Маск.У церемонії також візьмуть участь колишні президенти і, можливо, деякі іноземні лідери.
Очікується, що на захід прийдуть всі нині живі колишні президенти США: Барак Обама, хоча Мішель Обама відмовилася, Джо та Джилл Байден, Білл та Гілларі Клінтон, а також Джордж Молодший та Лора Буш.
Команда Трампа надіслала запрошення кільком іноземним лідерам, включаючи президента Китаю Сі Цзіньпіна. А також президенту Сальвадору Найібу Букеле, прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, президенту Аргентини Хав’єру Мілей. Колишній спікер Палати представників і демократ від Каліфорнії Ненсі Пелосі заявила, що участі в інавгурації не братиме.
Поліція Капітолію США очікує приблизно чверть мільйона відвідувачів, які мають квиток, і тисячі протестувальників. Крім того, буде задіяно 25 тисяч співробітників правоохоронних органів і військового персоналу.
Цікаво, що Марк Цукерберг разом із мільярдерами-прихильниками Трампа організовують передінавгураційний прийом Трампа. Кілька вечірок відбудуться в гольф-клубі Трампа у Вірджинії, що включатиме суботній феєрверк.
У неділю відбудеться церемонія покладання вінків на могилі невідомого солдата на Арлінгтонському національному кладовищі. День інавгурації починається з ранкової церковної служби в соборі Святого Іоанна, а потім традиційного чаю з Байденами в Білому домі.
Після обідньої присяги Трамп візьме участь у своїх перших офіційних діях у президентській кімнаті в Капітолії. У понеділок увечері відбудуться три офіційні інавгураційні бали: бал головнокомандувачів для військовослужбовців, бал свободи і так званий бал зоряного світла для спонсорів. Завершаться урочистості у вівторок Національним молебнем.
Трамп – найстаріша людина в історії, яка обійме посаду президента у віці 78 років. Він на п’ять місяців старший за Байдена, коли він склав присягу в 2021 році.
Трамп лише другий президент в історії, який повернувся на посаду на другий термін після поразки. Іншим був Гровер Клівленд, 22-й і 24-й президент, який повернув собі Білий дім у 1893 році, перемігши Бенджаміна Гаррісона.
В серпні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4201, ініційований Русланом Стефанчуком. Він передбачає скасування…
НАБУ та САП повідомили про підозру народному депутату України, який став співорганізатором злочинної групи, що…
Вчені ідентифікували новий вид гігантського рогатого динозавра, який мешкав на території сучасної Північної Африки близько 95…
В Україні з обіцяного гігавата розподіленої генерації електроенергії реалізовано лише 133 МВт, що становить лише…
У 2025 році українська пенсійна система передбачає нарахування пенсій на основі страхового стажу та розміру…
У YASNO запропонували нові правила оплати рахунків за спожиту електроенергію. З банківських рахунків споживачів кошти…