Секретний козир: як Зеленський хоче заманити Трампа до “плану перемоги”

Київ має козир, який може перетягнути Дональда Трампа на бік України в переговорах щодо завершення війни з Росією. Як пише Welt, цей пункт — прихований розділ “плану перемоги”, який президент Зеленський раніше передав союзникам. Що ж це за “таємна карта”, якою Київ розраховує вразити Трампа?

Нервова напруга в українських урядових колах зростає через те, що позиція Трампа, ймовірного союзника, залишається досі невідомою. Здається, Зеленський нині робить усе можливе, щоб посилити свої позиції і мати вплив на рішення нового президента США, коли той таки повернеться до влади. За даними Welt, у Зеленського зараз намагаються “записатися на прийом” до Трампа якнайшвидше.

У вересні під час зустрічі в Нью-Йорку Зеленський і Трамп обговорили невідому раніше частину плану, що передбачає важливий пункт: у випадку завершення війни саме Трамп вирішуватиме, хто може інвестувати в Україну. І це “хто завгодно, тільки не Китай”. Ідея проста — убезпечити Україну від амбіцій Пекіна, зберігши для західних партнерів доступ до ресурсів, що могли б стати об’єктом китайського інтересу.

За словами інсайдерів, Зеленський розраховує “зачепити” Трампа анти-китайськими аргументами, змальовуючи Україну як “першу лінію оборони” проти китайської експансії. В рамках цього плану Україна вже запропонувала західним партнерам пріоритетний доступ до своїх викопних ресурсів.

Також, щоб підсолодити угоду для Трампа, українська сторона пропонує замінити американські війська в Європі українськими солдатами. Раніше Трамп вже висловлював невдоволення витратами на розміщення американських військових у Європі, тож Київ бачить це як шанс здобути прихильність екс-президента.

Зеленський і “план перемоги”: політичне майбутнє на кону

Для Зеленського цей план може стати ключовим. Як пише Welt, після завершення війни, незалежно від результату переговорів, йому доведеться провести президентські вибори, відкладені з травня цього року. Політичне майбутнє Зеленського, вочевидь, залежить від того, чи вдасться йому досягти кращої угоди, ніж ту, що обговорювалась у Стамбулі у квітні 2022 року.

Нагадаємо, що проект стамбульської мирної угоди, опублікований The New York Times, передбачав низку компромісів, таких як визнання окупації Донбасу та заборону Україні на вступ у НАТО. Також Росія вимагала зробити російську мову офіційною, а збройні сили України скоротити до 100 тисяч осіб. Україні натомість обіцяли західну допомогу у разі нової агресії з боку РФ, однак Росія хотіла мати право вето на таку допомогу.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Мороз як антидепресант: як холод зміцнює сон і знижує тривожність

Тема кріостимуляції, або лікування холодом, стає все популярнішою, і ось чому. Французькі вчені з університету…

24 хв. ago

ЦАХАЛ завдав ударів по командних центрах «Хезболли» у Бейруті

У суботу ввечері, 16 листопада, Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) здійснила четверту серію ударів по командних…

33 хв. ago

Лось потрощив автомобілі в автосалоні Швеції: епічне відео

Прикра ситуація сталася в автосалоні у Швеції на околиці міста Гетеборг. Туди забрів лось та…

36 хв. ago

Жінки з яким розміром грудей найбажаніші: хто в топі

Якби естетичні стандарти жінок були запущені як маркетинговий продукт, то популярність цих «товарів» змінювалась би…

45 хв. ago

Вчені назвали головні загрози для здоров’я від надмірного вживання цукру

Кожен організм потребує енергії, і основним джерелом є глюкоза – єдиний вид цукру, який дійсно…

49 хв. ago

Які автомобілі найлегше продати в Україні: рейтинг

Українці шукають на вторинному ринку авто, які зможуть вижити на наших дорогах і не вимагатимуть…

59 хв. ago