Українські надра на трильйони доларів потрапили до Плану перемоги Зеленського

У четвертому пункті Плану перемоги, який Володимир Зеленський презентував 16 жовтня, йдеться про економічне зростання держави. Україна має критично важливі ресурси, які оцінюються у трильйони доларів США. За словами президента, вни або підсилять Україну та Захід, або Росію – якщо вона ці ресурси захопить.

Про це глава держави сказав під час виступу у Верховній Раді. Йдеться, зокрема, про такі метали, як уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси.

За словами Зеленського, Росія хоче захопити критичні українські ресурси, а також він згадав про потенціал у у виробництві енергії та продовольства. Все це, як зауважив він, є одними з ключових загарбницьких цілей Росії у війні.

“І це наша можливість зростання. Економічного зростання України. Економічного посилення Євросоюзу заради економічної й багато в чому безпекової автономії Європи. І це можливість Сполучених Штатів та наших партнерів у G7 працювати з Україною – союзницею, яка може забезпечити на інвестицію прибуток”, – підкреслив президент.

Україна також пропонує США та Євросоюзу укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу. Якщо ж Росія захопить ці ресурси, то це вже посилить саме її.

“Це також мир завдяки силі. Економічній силі. Це угода, що органічно доповнить та посилить наявну систему економічного тиску на Росію, а саме – усі наявні санкції проти Росії, обмеження нафтової ціни, обмеження експорту в Росію та інші заходи тиску. Російські спільники у світі повинні бачити, що у цього режиму немає економічного майбутнього”, – додав Зеленський.

Крім того, цей пункт має таємний додаток. Його передадуть окремим партнерам Києва.

На початку року про те саме казав американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Він запропонував надавати допомогу Україні у вигляді кредитів або в обмін на цінні корисні копалини, що, на його думку, мало б просунути через Конгрес рішення щодо підтримки України, що саме тоді було загальмовано зусиллями прихільників Трампа. Ініціатива виглядала як “викручування рук”. Але Інформатор тоді вказував, що до неї варто придивитися уважніше.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago