Україна та Ізраїль поступово віддаляються від нерішучих США, – Foreign Policy

Україна та Ізраїль поступово віддаляються від США при плануванні стратегії ведення своїх воєн – проти РФ та ХАМАС відповідно. Зокрема Вашингтон не попереджали про наступ в Курській області та ліквідацію лідера ХАМАС, пише Foreign Policy.

“Адміністрація Байдена, схоже, особисто скептично ставиться до військової логіки вторгнення України в Курську область Росії, за словами багатьох людей, знайомих з цим питанням”, – зазначають автори публікації.

Білий дім давно занепокоєний тим, що війна виходить за межі кордонів України та може ескалувати. Через ці побоювання виникло тертя з українськими лідерами, які часом були обурені недостатнім рівнем і швидкістю підтримки США, а також обмеженнями, які Вашингтон наклав на її використання.

Як зазначає Foreign Policy, після того, як у квітні Конгрес схвалив додаткову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів, вона надходила цівкою, а не потоком, розчаровуючи українських чиновників, які приїхали до Вашингтона, наполягаючи на більшому. І адміністрація Байдена дуже вагалася, щоб дозволити Україні використовувати американську зброю для ударів по цілях у Росії, лише нещодавно дещо послабивши обмеження, щоб дозволити це за дуже обмежених обставин.

І навіть зараз, коли ЗСУ увійшли на російську територію, а росіяни так і не закидали Київ ядерними бомбами, як того повсякчас боявся Вашингтон, заборона на використання ракет ATACMS по території РФ досі діє.

На думку оглядачів, адміністрація Байдена намагається приховати розбіжності з Києвом, принаймні публічно, щоб не псувати видимість єдиного фронту. Разом з тим, як вважають автор статті, наземне вторгнення ЗСУ на російську територію, очевидно, без консультацій з Вашингтоном поставило адміністрацію Байдена в надзвичайно незручне становище.

Практично такою самою є ситуація з Ізраїлем, який, вочевидь, без консультацій із США знищив лідера ХАМАС в Ірані, поставивши регіон на межу великої війни.

У Foreign Policy вважають, що це дистанціювання від США їхніх союзників фактично є наслідком політики Вашингтона останнього часу.

“У міру того, як Вашингтон відходить від прямих військових втручань за кордоном, характерних для війни з тероризмом, широка, але стійка підтримка США як України, так і Ізраїлю, здавалося, запропонувала нову модель того, як США можуть прийти на допомогу союзникам, не [втручаючись власними збройними силами]”, – йдеться у публікації. 

Ольга Степанова

Recent Posts

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

8 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

17 хв. ago

Путін привітав росіян з запуском нової ракети по Дніпру: Будемо продовжувати

Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…

25 хв. ago

Попередні власники лякали привидами: жінка під час ремонту у будинку знайшла приховані двері

Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…

36 хв. ago

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

45 хв. ago

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

53 хв. ago