Україна та Ізраїль поступово віддаляються від нерішучих США, – Foreign Policy

Україна та Ізраїль поступово віддаляються від США при плануванні стратегії ведення своїх воєн – проти РФ та ХАМАС відповідно. Зокрема Вашингтон не попереджали про наступ в Курській області та ліквідацію лідера ХАМАС, пише Foreign Policy.

“Адміністрація Байдена, схоже, особисто скептично ставиться до військової логіки вторгнення України в Курську область Росії, за словами багатьох людей, знайомих з цим питанням”, – зазначають автори публікації.

Білий дім давно занепокоєний тим, що війна виходить за межі кордонів України та може ескалувати. Через ці побоювання виникло тертя з українськими лідерами, які часом були обурені недостатнім рівнем і швидкістю підтримки США, а також обмеженнями, які Вашингтон наклав на її використання.

Як зазначає Foreign Policy, після того, як у квітні Конгрес схвалив додаткову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів, вона надходила цівкою, а не потоком, розчаровуючи українських чиновників, які приїхали до Вашингтона, наполягаючи на більшому. І адміністрація Байдена дуже вагалася, щоб дозволити Україні використовувати американську зброю для ударів по цілях у Росії, лише нещодавно дещо послабивши обмеження, щоб дозволити це за дуже обмежених обставин.

І навіть зараз, коли ЗСУ увійшли на російську територію, а росіяни так і не закидали Київ ядерними бомбами, як того повсякчас боявся Вашингтон, заборона на використання ракет ATACMS по території РФ досі діє.

На думку оглядачів, адміністрація Байдена намагається приховати розбіжності з Києвом, принаймні публічно, щоб не псувати видимість єдиного фронту. Разом з тим, як вважають автор статті, наземне вторгнення ЗСУ на російську територію, очевидно, без консультацій з Вашингтоном поставило адміністрацію Байдена в надзвичайно незручне становище.

Практично такою самою є ситуація з Ізраїлем, який, вочевидь, без консультацій із США знищив лідера ХАМАС в Ірані, поставивши регіон на межу великої війни.

У Foreign Policy вважають, що це дистанціювання від США їхніх союзників фактично є наслідком політики Вашингтона останнього часу.

“У міру того, як Вашингтон відходить від прямих військових втручань за кордоном, характерних для війни з тероризмом, широка, але стійка підтримка США як України, так і Ізраїлю, здавалося, запропонувала нову модель того, як США можуть прийти на допомогу союзникам, не [втручаючись власними збройними силами]”, – йдеться у публікації. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

16 секунд ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

9 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

10 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

23 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

37 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

47 хв. ago