16 липня народні депутати розглянули проєкт постанови, у якій пропонували підвищити зарплати для помічників парламентарів. Завдяки рішенню нардепів фонд заробітної плати нардепів зросте на третину. Деталі голосування у Верховній Раді розміщено на порталі установи.
У картці проєкту постанови №11384 вказано, що 16 липня на сесії Верховної Ради нардепи підтримали ідею підвищити виплати працівникам, які допомагають їм займатись законотворчістю. Голосів “за” — 264, свідчать дані порталу Ради. Це на 38 більше від мінімальної необхідної кількості для ухвалення постанови. Відтепер помічник нардепа, якщо він працює один, отримуватиме не 88 тис. грн, а 132 тис. грн, тобто — на 33% більше.
Хто голосував “за” і підтримав підвищення зарплат помічникам нардепів:
Зазначимо, 28 червня Фокус розповідав деталі проєкту постанови щодо зарплат. Ідею підняття виплат у Раді зареєструвала нардепка Галина Третьякова. Згідно з її пропозицією, фонд оплати праці для помічників парламентарів необхідно збільшити. Якщо раніше на це виділялось 29,2 мінімальних заробітних плат, то відтепер — 43,8. В обґрунтуванні політикиня зауважила, що низькі зарплати демотивують працівників Ради і це погіршує процес законотворчості.
Третьякова нагадала, що нардепи можуть мати до 31 помічника, втім, зарплати платять одному–трьом, а решта трудяться на громадських засадах. Підрахунки показують, якщо політик має одного помічника, то він матиме зарплату понад 130 тис. грн, якщо двоє — то по 64 тис. грн, якщо троє — по 43 тис. грн.
2 липня парламентар Володимир Крейденко від “Слуг народу” пояснив, чому варто підтримати пропозицію Третьякової. Він запропонував згадати про соціальні відрахування у розмірі 19% і заявив, що помічники подекуди отримують менше, ніж інші мешканці української столиці. Тим часом вони багато працюють, тому заслуговують вищої винагороди, заявив нардеп.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…