Україна та Ізраїль окремо: Джонсон представив власні законопроєкти допомоги від США

Спікер Палати представників США Майк Джонсон представив чотири різні законопроєкти щодо військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на закритому засіданні Республіканської партії. Четвертий законопроєкт може стосуватись Тік-Току та арешту російських активів. Про це повідомило The Hill.

“План полягає в тому, що спочатку буде прийнято процедурне правило, яке регулює всі чотири законопроєкти — Україна, Ізраїль і Тайвань отримають свої власні, а четвертий зосередиться на пріоритетах національної безпеки. Потім кожна пропозиція буде голосуватися окремо, на відміну від закону Сенату про зовнішню допомогу на суму 95 мільярдів доларів, який об’єднав різні елементи в єдиний пакет”, — йдеться у матеріалі.

Четвертий законопроєкт, за словами Джонсона, включатиме:

  • пропозицію допомогти оплатити допомогу Україні шляхом арешту російських активів;
  • план надання частини допомоги у вигляді кредитів;
  • нові санкції проти Ірану після того, як Тегеран завдав ударів по Ізраїлю на вихідних.

Водночас Інший депутат від Республіканської партії заявив, що законопроєкт також включатиме заборону TikTok і конвертовані кредити для гуманітарної допомоги.

“Ця стратегія викликала негайну реакцію з боку деяких консервативних законодавців, які вимагають, щоб будь-яка додаткова допомога Україні супроводжувалася посиленням безпеки на американо-мексиканському кордоні — пропозиції, виключені із законодавчого плану Джонсона, — що ставить під сумнів життєздатність планів спікера”, — наголосило видання.

Крім того, Джонсон заявив, що текст законопроєктів буде оприлюднений у вівторок, і він дотримуватиметься правила Палати представників, яке дозволяє законодавцям вивчати законопроєкти протягом 72 годин до того, як їх попросять проголосувати за них.

За його словами, усі законопроєкти будуть проголосовані до кінця цього тижня.

“Поетапна стратегія Джонсона має унікальну перевагу, оскільки дозволяє законодавцям обирати, які частини сенатського законопроєкту вони хочуть підтримати, а проти яких виступатимуть. Щоб ще більше підсолодити угоду, він дозволяє пропонувати поправки до кожної пропозиції”, — йдеться у матеріалі.

У The Hill уточнили, що місяці зволікання з ухваленням рішень з цієї теми розкололо республіканську партію і загрожувало владі Джонсона.

“План залишається дуже мінливим, і навколо законодавства кружляє безліч запитань, зокрема, наскільки пропозиції Палати представників відрізнятимуться від основних показників витрат Сенату, і чи будуть чотири законопроєкти надіслані до верхньої палати окремо, чи будуть об’єднані і подані в єдиному пакеті”, — підсумувало видання.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago