Росія хоче переписати історію окупованого Криму. У Держдумі хочуть анулювати угоду, згідно з якою Україна отримала контроль над півостровом у 1954 році.
Про це пише видання Newsweek.
У матеріалі йдеться про те, що Росія та Україна 1954 року були республіками СРСР. Україна зберегла контроль над Кримом після розвалу Радянського Союзу в 1991 році і проголошення своєї незалежності.
“Законопроєкт, нещодавно внесений до російської Державної Думи депутатами Костянтином Затуліним і Сергієм Цековим, оголосить рішення Радянського Союзу передати Крим Україні незаконним і неконституційним”, — пише видання.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на законопроєкт ще 12 березня. У відомстві заявили, що це спроба з боку РФ виправдати грубі порушення міжнародного права. Така ініціатива свідчить про паніку з приводу неминучої деокупації півострова.
“Внесення до Державної Думи РФ проєкту закону про визнання “незаконним” рішення радянської влади 1954 року про передачу Криму Україні є нікчемною спробою російської диктатури узаконити власні грубі порушення міжнародного права”, — ідеться в повідомленні міністерства.
У МЗС України заявили, що влада у РФ може продовжувати поширювати пропаганду під прикриттям своїх законів. Однак це не змінить визнаного світовою спільнотою стану справ. Крим — це частина України.
Як зазначили журналісти, в указі 1954 року, який надав Україні контроль над Кримом, ідеться про територіальну близькість і тісні економічні зв’язки між Українською СРСР і півостровом.
Нагадаємо, американський журналіст Такер Карлсон назвав “законною” окупацію Криму 2014 року. Він повторив пропагандистську тезу і заявив, що нібито 90% російськомовного населення півострова захотіли стати частиною Росії.
Житомирський обласний ТЦК та СП нагадав, що всі українські чоловіки, яким виповнилося 17 років, мають…
З початку 2025 року українські водії зіткнулися з істотним подорожчанням обов’язкового страхування цивільної відповідальності. За…
Два великих міста – Харків та центр нинішньої території Донецької області Краматорськ – категорично не…
У середньому японці проводять у сні менше часу, ніж мешканці більшості інших розвинених країн. Близько 40% населення…
Крім відвідування недільної служби у каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку, члени королівської сім’ї зазвичай насолоджуються великоднім…
В Україні повістки можуть вручатися як у різних громадських місцях або за місцем роботи, так…