Росія хоче переписати історію окупованого Криму. У Держдумі хочуть анулювати угоду, згідно з якою Україна отримала контроль над півостровом у 1954 році.
Про це пише видання Newsweek.
У матеріалі йдеться про те, що Росія та Україна 1954 року були республіками СРСР. Україна зберегла контроль над Кримом після розвалу Радянського Союзу в 1991 році і проголошення своєї незалежності.
“Законопроєкт, нещодавно внесений до російської Державної Думи депутатами Костянтином Затуліним і Сергієм Цековим, оголосить рішення Радянського Союзу передати Крим Україні незаконним і неконституційним”, — пише видання.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на законопроєкт ще 12 березня. У відомстві заявили, що це спроба з боку РФ виправдати грубі порушення міжнародного права. Така ініціатива свідчить про паніку з приводу неминучої деокупації півострова.
“Внесення до Державної Думи РФ проєкту закону про визнання “незаконним” рішення радянської влади 1954 року про передачу Криму Україні є нікчемною спробою російської диктатури узаконити власні грубі порушення міжнародного права”, — ідеться в повідомленні міністерства.
У МЗС України заявили, що влада у РФ може продовжувати поширювати пропаганду під прикриттям своїх законів. Однак це не змінить визнаного світовою спільнотою стану справ. Крим — це частина України.
Як зазначили журналісти, в указі 1954 року, який надав Україні контроль над Кримом, ідеться про територіальну близькість і тісні економічні зв’язки між Українською СРСР і півостровом.
Нагадаємо, американський журналіст Такер Карлсон назвав “законною” окупацію Криму 2014 року. Він повторив пропагандистську тезу і заявив, що нібито 90% російськомовного населення півострова захотіли стати частиною Росії.
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…